Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6039

دیده بان حقوق حیوانات: باغ وحش خبرساز دزفول به یکی از ارگان های شهری واگذار شده است.

در شبکه های اجتماعی که افراد بدون بررسی صحت و سقم مطالب اقدام به بازنشر اخباربدون سند می کنند، اتفاقاتی رخ می دهد که گاه به حیطه حیوانات نیز کشیده می شود. بررسی های گزارشگر اعزامی دیده بان حقوق حیوانات به دزفول حاکی است خبرسازی های هفته های گذشته مبنی بر مرگ دسته جمعی حیوانات باغ وحش دزفول، گرسنگی کشیدن حیوانات پشت درهای بسته، فرار مدیران و کارمندان از فرط بی پولی و بستن درهای باغ وحش، کشتن حیوانات برای کاهش هزینه خوراک و اخبار مشابه  هیچ یک صحت نداشته است.

با توجه به انتشار گزارش های تصویری قبلی از شرایط بسیار نامناسب حیوانات و ارتباط خطرساز حیوانات و بازدید کنندگان در باغ وحش دزفول که منجر به مرگ یک شیر در سال ۱۳۸۸ و قطع انگشت دختربچه بازدید کننده توسط میمون ها در سال ۹۱ و حساسیت ایجاد شده، رییس سازمان محیط زیست در بازدید نوروزی از منطقه، شخصا از این باغ وحش بازدید کرده و با توجه به نگرانی هایی که پیشتر در قالب گزارش منتشر شده بود دستور به استاندارد سازی این باغ وحش با حداکثر سرعت می دهند. در همین راستا حیوانات باغ وحش به یکی از ادارات زیر مجموعه شهرداری واگذار شده و مقرر می شود حیوانات و پرندگان سایر باغ های پرندگان و وحش که شرایط نا مناسبی دارند به یک مجموعه واحد با شرایط زیستی مناسب و استاندارد منتقل شوند. از این رو تعطیلی موقت باغ وحش قبلی برای بهسازی با نظارت اداره محیط زیست دزفول و ضوابط مشخص انجام می شود.

با توجه به درخواست های مکرر دوستداران حیوانات در هفته های گذشته برای بررسی موضوع و با توجه به گزارش های قبلی از شرایط ناگوار حیوانات باغ وحش دزفول دو تن از اعضای دیده بان حقوق حیوانات به صورت جداگانه عازم دزفول شدند که هیچ یک از اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی مورد تایید دوستان قرار  نگرفت.

لازم به ذکر است طبق اعلام مسوولان مقرر شده است باغ وحش بزرگ دزفول با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست و نظارت لازم مطابق استانداردهای محیط زیست در مساحت حدود ۷ هکتار در پارک جنگلی لاله دزفول احداث شود.

انتظار می رود دوستداران حیوانات از برخورد صرفا احساسی و نشر اخبار بدون سند خودداری کرده و در صورت برخورد با موارد مشابه، قبل از هر برخوردی اقدام به اعتبارسنجی اسناد و اخبار کرده و در صورت صحت با برخوردی منطقی برای بهبود شرایط اقدام کنند.

________________________

میمون باغ وحش انگشت دختر سه ساله را خورد+عکس

هیچ کدام از باغ وحش های کشور استاندارد بین المللی ندارند

شرایط رقت بار باغ وحشی که شایسته تعطیلی است/ تصویری

شیری در باغ وحش دزفول از گرسنگی تلف شد

برگزاری آیین کلنگ زنی باغ وحش بزرگ دزفول

معاون رییس جمهوری بر شتاب در تکمیل باغ وحش دز در دزفول تاکید کرد

باغ وحش دزفول استاندارد می‌شود

 

 

 

 

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN