Subscribe: RSS Twitter

1703-3

دیده بان حقوق حیوانات: قورباغه نقش‌دار هولا» که اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) در سال ۱۹۹۶ میلادی گونه آن را منقرض شده اعلام کرد دوباره در تنها زیستگاهش یعنی تالاب‌های «دره هولا» مشاهده شده است.

به گزارش ایسنا در سال ۱۹۹۶ میلادی برای اولین‌بار این جانور دوزیست از سوی IUCN به عنوان گونه منقرض شده معرفی شد. در آن زمان این تصمیم بر پایه قطعی‌ترین داده‌های علمی موجود اتخاذ شد. از آن زمان به بعد دیگر هیچ اثری از این گونه یافت نشد چون تنها زیستگاه آن یعنی تالاب‌های «دره هولا» در شمال سرزمین‌های اشغالی در سال ۱۹۵۵ میلادی کاملا خشک شده بود.

اما در اکتبر سال ۲۰۱۱ میلادی یک گروه از کارشناسان گشت طبیعت یک قورباغه نر بالغ از این گونه را پیدا کردند. در تحقیقات بیشتر ۱۰ نمونه دیگر از گونه قورباغه‌های نقش‌دار هولا که زمانی تصور می‌شد نسل آنها منقرض شده نیز کشف شد.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، کارشناسان حیات‌وحش خبر بازگشت مجدد این گونه ارزشمند و کمیاب به حیات‌وحش را در مجله تخصصی «نیچر کامیونیکیشن» منتشر کرده‌اند.

این کارشناسان همچنین دو سال پیش به این نتیجه رسیدند که قورباغه نقش‌دار هولا در واقع آخرین بازمانده از قورباغه‌های نوع «Latonia» است که نسل آنها مدت‌های طولانی است نابود شده است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN