Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6200

دیده بان حقوق حیوانات:  برای نخستین بار درکشور دو توله سیاه گوش در مرکز نگهداری حیات وحش مجتمع فرهنگی تفرجی ایثار در استان البرز بدنیا آمدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست  (پام )، دفتر تنوع زیستی وحیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد ؛ در مرکز نگهداری حیات وحش مجتمع فرهنگی تفرجی ایثار در استان البرز دو توله سیاه گوش بدنیا آمدند.
سید محمد نصرتی رئیس گروه پستانداران دفتر تنوع زیستی و حیات وحش با بیان اینکه ، این رخداد حائز اهمیت اولین گزارش در خصوص تکثیر در اسارت گربه سانان بومی ایران به شمار می رود افزود ؛والدین این توله ها در حدود ۱۵ سال سن دارند و در اسارت نگهداری می شده اند و این اولین تجربه بارداری و زایمان سیاه گوش ماده می باشد.
به گفته نصرتی ؛ گونه سیاه گوش که در شمال و شمال غربی کشور پرکندگی دارد، از گربه وحشی به مراتب بزرگتر است بطوریکه گاهی با پلنگ اشتباه گرفته می شود. از مشخصات بارز این گونه علاوه بر خال های  روی پوست، موهای سیاه بلند در انتهای گوش ها می باشد.
وی افزود ؛‌مجتمع تفرجی فرهنگی ایثار واقع در منطقه کوهسار در استان البرز از مراکزی است که تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست کشور قرار دارد و شماری از گونه های حیات وحش کشور از جمله گور خر مرال خرس قهوه ای و… در آن نگهداری می شود.
رئیس گروه پستانداران سازمان حفاظت محیط زیست گفت ؛‌ باغ های وحش به لحاظ زیست محیطی یکی از حلقه های فرا بخشی حفاظت محسوب می شوندکه با توجه به نقش وتاثیر گذاری آنها در آموزش و افکار عمومی در راستای حفظ وحراست گونه ها  مورد توجه قرار دارند.  این مراکز می توانند با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی کارکردهای پژوهشی و علمی خود را نیز برجسته کنند.

برچسب‌ها,

۱ Comment

  1. ali می‌گه:

    اگر میشود آنها را در مناطق حفاظت شده همراه با مادرشان رها سازی کنید با تشکر…

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN