Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-Arrest

دیده بان حقوق حیوانات: فعالیت های یگان حفاظت محیط زیست استان فارس در هفته گذشته تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، در یک هفته گذشته لاشه ۳۴ عدد پرنده ، ۱۸ عدد پرنده زنده ،یک عدد شاه بوف،یک عدد دلیجه ، لاشه یک عدد خرگوش ،۵۲ عدد ماهی و ۸۰۰۰ متر تور ماهیگیری غیرمجاز از متخلفین شکار و صید کشف و ضبط شد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در این رابطه گفت با تلاش و کوشش نیروهای یگان این اداره کل طی هفته گذشته تعداد۲۸ نفر متخلف و شکارچی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.
حسینعلی ابراهیمی تصریح کرد: از این متخلفین لاشه ۳۶ عدد پرنده کبک ،تیهو،کبوتر وحشی، ۱۸ عدد پرنده زنده سهره،یک عدد شاه بوف،یک عدد دلیجه ، یک عدد خرگوش و از یک دستگاه خودرو ۱۲۰ کیلو گرم زغال غیر مجاز کشف و ضبط شد.
گفتنی است، این عملیات ها به همت نیروهای یگان اداره کل و محیط بانان ادارات شهرستان های شیراز،سروستان،قیر ،فراشبند،استهبان،اقلید،بوانات،جهرم ،فیروزآباد،بختگان،مرودشت،داراب،لار،خنج و مله گاله صورت پذیرفت و از این متخلفین تعداد ۲۰ قبضه اسلحه که ۵ قبضه آن غیرمجاز اعلام شده ،کشف و ضبط شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست فارس اضافه کرد: همچنین ۴ نفر متخلف که اقدام به از بین بردن ۴۰۰۰ بوته آنغوزه در منطقه پناهگاه حیات وحش بختگان کرده بودند نیز دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.
گیاه آنغوزه از جمله گیاهان دارویی گرانقیمت می باشد که متخلفین با شیوه های نادرست جهت استحصال شیره آن موجبات تخریب و نابودی آن را فراهم می کنند.
کامران اسلاملو همچنین خبر از کشف ۵۲ عدد ماهی و ۸۰۰۰ متر تور ماهیگیری غیرمجاز داد.

وی افزود : ماهیان رودخانه ای نقش مهمی در اکوسیستم های آبی به جهت حفظ تنوع زیستی رودخانه ها دارند و استفاده از روشهای غیر مجاز همچنین صید در فصول غیرمجاز سبب بروز اختلال اکولوژیکی در رودخانه ها می شود.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN