Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: با آغاز فصل صید فوک ها در کانادا، اولین بچه فوک قطب شمال در این هفته در نیو فاندلند کانادا کشته شد.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات، تجارت پوست فوک ها باعث می شود هر ساله صد ها هزار فوک زیر سه ماهه با روشی غیر اخلاقی و شنیع کشته شوند.

صیادان پوست فوک، هر ساله با آغاز فصل صید فوک ها با کشتی های ویژه به آبهای شمالی کانادا گسیل می شوند و با پیاده شدن بر روی سکوهای یخی و جزایر یخی شناور اقدام به کشتار فوک ها می کنند.

صیادان برای جلوگیری از پاره شدن پوست حیوان و هزینه کمتر برای این کشتار، با چوبهای بلندی به نام Hakapik به جمجمه حیوان ضربه می زنند. این وسیله چوبی در یک انتها زایده ای فلزی دارد که همچون چکش سبب بیشتر شدن وزن و ضربه حاصله می شود. از این سر چنگک مانند برای حمل وحشیانه حیوان نیمه جان نیز استفاده می شود به شکلی که نوک تیز آن را همچون قلابی به داخل دهان حیوان فرو کرده و پیکر آن را روی یخ ها کشیده و جابجا می کنند. از این وسیله همچنین برای اطمینان از مرگ بچه فوک ها استفاده می شود.

حامیان حقوق حیوانات در جای جای جهان هر ساله با راه اندازی تظاهراتی این اقدام کانادایی ها را محکوم کرده و از دولتها می خواهند جلوی این تجارت وحشیانه را بگیرند. این اعتراضات باعث شد در سال گذشته اتحادیه اروپا واردات محصولات این فوک ها را از کانادا به طور کامل ممنوع اعلام کند. همچنین اعلام می شود که سه سال قبل در حدود ۲۱۷۰۰۰ فوک در کانادا قتل عام شدند و این در حالی است که سال قبل این تعداد به نزدیک  ۶۹۰۰۰ کاهش پیدا کرد. در واقع به دلیل همین مخالفت ها بود فروشگاه های زیادی در جهان که به فروش محصولات فوک مشغول بودند تعطیل شده و تغییر شغل دادند وبه این شکل هزاران فوک نجات پیدا کردند.

جای امیدواری است که با ادامه این روند مخافت ها، این جنایت عظیم روزی به پایان برسد.

فیلم مرتبط را اینجا ببینید

۳ Comments

 1. پلاتی پوس می‌گه:

  در همین رابطه یک پتیشن هم هست که من آن را امضا کردم .فکر می کنم اگر فرم آن را روی سایت بگذارید .خیلی خوب خواهد بود .

 2. شب می‌گه:

  با سلام و تشکر از اطلاع رسانی تان
  چون دولت کانادا هیچ قانون و مقرراتی برای شکار بچه فک ها ندارد و حرص شکارچیان برای کشتار پایانی، اغلب بچه فک ها نیمه جان و زنده پوست کنده میشوند و بسیار هم پیش میآید که حیوان را پاره پاره میکنند و بدون استفاده از پوست و گوشتشان، آنها را نیمه جان بر روی یخها رها میکنند.
  در این فیلم که چند روز پیش گرفته شده نشان میدهد که بچه فک هنوز نمرده و با بدنی تکه پاره شده در حال جان کندن است و شکارچیان بدون کوچکترین احساسی او را به قایق میاندازند و بدون آنکه او را بکشند و از درد نجات دهند به سراغ بچه فک دیگر میروند.

  http://www.youtube.com/watch?v=vwQk8g1AYFU&feature=relmfu

 3. من از این پس با اسم وحید یاشامالی میام پیشتون .
  آه ای خدای بزرگ این چه ظلمی است ، چقدر ما انسانها بی رحم و بی احساس هستیم ، خدایا قسمت میدهم به بزرگی خودت و به آسمانها و زمین که آفریدی خودت جواب این جلادان را بده .

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN