Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6600

دیده بان حقوق حیوانات: ضو فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به وضعیت نابسامان یوزپلنگ در ایران می‌گوید «عملکرد سازمان حفاظت از محیط زیست درباره حفاظت از یوزپلنگ ایرانی درخشان و قابل دفاع نیست».

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی «کمال الدین پیرموذن»، عضو فراکسیون محیط زیست مجلس حفظ حیات وحش را یکی از وظایف اصلی سازمان حفاظت از محیط زیست می‌داند و می‌گوید در حال حاضر مشکلات زیادی در حوزه محیط زیست وجود دارد، اما رئیس این سازمان هنوز مشخص نشده‌است و لازم است هرچه زودتر ریاست این سازمان مهم و تاثیرگذار از سوی رئیس جمهور مشخص شود تا وضعیت محیط زیست کشور سر و سامام یابد.»
این نماینده مجلس در ادامه به وضعیت یوزپلنگ آسیاسی اشاره می‌کند و می‌گوید: «کارنامه سازمان حفاظت از محیط زیست در حوزه حیات وحش و به خصوص درباره یوزپلنگ کارنامه قابل دفاع و درخشانی نیست. سازمان در سال‌های گذشته در این باره عملکرد درخشانی نداشته و نمی‌توان از آن حمایت کرد.»
او با اشاره به کشته شدن چندین یوزپلنگ در سال‌های گذشته، معتقد است سازمان حفاظت از محیط زیست آنطور که باید و شاید نتوانسته از یوزپلنگ‌های آسیایی محافظت کند. کمتر از ۷۰ یوزپلنگ آسیایی در ایران وجود دارد، اما برنامه‌ها و تصمیم‌گیری‌ها برای محافظت از این تعداد قابل توجه نیست.
پیرموذن با اشاره به تعداد یوزپلنگانی که در حوادث جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند، اشاره و از عملیات جاده‌سازی در مناطقی که یوزپلنگان آسیایی زندگی می‌کنند ابراز تاسف می‌کند.
او در ادامه با اشاره به برخی معضلات زیست محیطی مثل نشست نفت از نفتکش هندی در خلیج فارس، آلودگی هوا و پدیده ریزگردها می گوید: «تغییرات در سازمان حفاظت از محیط زیست هرچه زودتر باید انجام شود. امیدوارم رئیس جدید این سازمان با درک عمیق از زیست محیطی و حیات وحش به مشکلات این حوزه‌ها رسیدگی کند.
پیرموذن همچنین از عنایت ویژه حسن روحانی به موضوع دریاچه ارومیه تشکر و تاکید می کند: «ضرورت دارد که با انتصاب رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست به موضوعات حاد زیست محیطی از جمله حیات وحش، آلودگی هوا و آلودگی دریا رسیدگی شود.»

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN