Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6593

دیده بان حقوق حیوانات: با هرگونه شکار غیرمجاز پرندگان در استان گیلان برخورد قانونی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط‌زیست این استان با بیان اینکه شکار پرندگان آبزی تا زمان صدور پروانه شکار ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می شود ، گفت: برخی از واحدهای محیطبانی سطح استان، گزارش‌هایی را مبنی بر مشاهده و شنیدن صدای شلیک تفنگ‌های شکاری در حاشیه مناطق تالابی و حفاظت شده به اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان ارائه داده‌اند.
وی، در ادامه افزود: هم‌اکنون جمعیتی از پرندگان مهاجر عبوری از جمله خوتکا ابروسفید و انوع آبچلیک و سلیم وارد استان شده‌اند و پرندگان مهاجر جوجه‌آور در استان نیز اندک اندک به همراه جوجه‌های خود که اکنون نابالغ‌اند آماده ترک استان هستند.
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان گیلان از حضور شکارچیان در مناطق طبیعی ابراز نگرانی کرده و درباره صدور مجوز پروانه شکار گفت: صدور پروانه و زمان شکار منوط به ابلاغ توسط سازمان حفاظت محیط زیست است. در صورت ابلاغ این مجوز، متعاقبا مراتب به اطلاع شکارچیان خواهد رسید.
عبدوس با توجه به عدم ابلاغ صدور پروانه شکار به شکارچیان تاکید کرد: تا زمان صدور پروانه شکار، هرگونه شکار پرندگان در استان غیرقانونی و  در صورت مشاهده ضمن ضبط و توقیف تمامی ادوات شکار و پرداخت جریمه و ضرر و  زیان متعلقه، متخلفین به دستگاه قضایی معرفی می شوند.

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN