Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6743

دیده بان حقوق حیوانات: کمبود امکانات برای نگهداری از ببر‌ها و اعتراض حامیان حیات‌وحش، مسئولان «باغ وحش مونته‌ویدئو» در اروگوئه را مجبور کرد که دو قلاده ببر خود را برای بهره‌مند شدن از شرایط بهتر زندگی به یک مرکز حفاظت‌شده در آمریکا بفرستند.

به گزارش ایسنا این دو ببر شامل یک ببر ۱۰ ساله بنگالی و یک ببر دیگر ماده هستند که به دلیل فقدان شرایط مناسب نگهداری در این باغ وحش از جمله کمبود فضای سبز کافی، قفس‌های سیمانی،‌ نبودن استخر آب برای روزهای گرم و در نهایت اعتراض نهادهای طرفدار حیات وحش، مسئولان این باغ وحش ناچار شدند این دو ببر را به یک مرکز حفاظت‌شده در آمریکا منتقل کنند.

در طول سال‌های اخیر بسیاری از باغ وحش‌ها تلاش کردند خود را با استانداردهای ارائه شده از سوی جوامع حفاظت از حیوانات تطبیق دهند و قفس‌های تنگ آهنی خود را با محوطه‌های طبیعی‌ و زیستگاه‌های مناسب‌تر برای نگهداری از حیوانات جایگزین کنند تا از همین تعداد باقی‌مانده از حیوانات نیز به خوبی نگهداری شود.

براساس نخستین پیش‌نویس انجمن جهانی باغ وحش‌ها و آکواریوم‌ها که در سال ۲۰۰۳ میلادی منتشر شد، «باغ وحش لندن» در سال جاری میلادی (۲۰۱۳) به بازسازی زیستگاه ببرهای خود در فضایی به وسعت یک سوم کل مساحت «باغ وحش مونته‌ویدئو» و با هزینه‌ای بالغ بر ۴٫۸ میلیون دلار اقدام کرد.

در همین رابطه «ادواردو تابارس»، مدیر «باغ وحش مونته‌ویدئو» گفت: این کار برای ما امکان‌پذیر نیست زیرا این باغ وحش کوچک شهری فضایی برای توسعه ندارد و برنامه مدیریت این باغ وحش برای ایجاد زیستگاه بهتر برای ببرها، ۶۰۰ هزار دلار هزینه دربرخواهد داشت که این هزینه برای شهرداری بسیار سنگین است چرا که ماهانه حداقل ۱۰۰۰ دلار فقط برای تامین غذای ببرها هزینه می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، صندوق جهانی طبیعت اعلام کرده است که جمعیت ببرها در جهان از سال ۱۹۰۰ میلادی تاکنون از ۱۰۰ هزار قلاده به تنها ۳۲۰۰ قلاده کاهش یافته که این رقم حاکی از سقوط ۹۵ درصدی جمعیت ببرهای جهان است.

ببرهای تحت حفاظت می‌توانند بیش از ۲۵ سال عمر کنند. این ببرها می‌توانند نیمه دوم زندگی خود را با دویدن در میان چمنزارها و شاید هم شیرجه زدن در داخل استخرهای آب سپری کنند.

تابارس افزود: از این پس این باغ وحش از جانوران کوچک‌تر آمریکای جنوبی نگهداری می‌کند زیرا با توجه به فضا و امکانات باغ وحش نگهداری از آنها آسان‌تر است.

 Animal-Rights-Watch-ARW-6745 Animal-Rights-Watch-ARW-6746 Animal-Rights-Watch-ARW-6744____________________

باغ وحش تهران و اسارت مدافعان حقوق حیوانات در قفس/ تصویری

فرصتی ارزشمند برای آگاه سازی: برگزاری جشنواره یوزپلنگ ایرانی در شکنجه گاه حیوانات

مرگ ببر بنگال در باغ وحش ارم و سووال های بی پاسخ/ نگرانی شدید از مخفی نگه داشتن شرایط زیستی ببر بیوه سیبری

۱۲ آگوست روز جهانی فیل/ به مناسبت این روز زنجیر فیل های اسیر در باغ وحش ارم را باز کنید!/ تصویری

باغ وحش ارم ایستگاه پایانی بزرگترین گربه جهان/ انقراض ببرها در ارم

اعلام رسمی شکست واردات ببر سیبری/ روس ها دیگر ببر نمی دهند!

خبر فوری: تنها ببر بنگال باغ وحش ارم خفه شد/ غرق شدگی «ببری» در استخر محوطه نگهداری

ارم هنوز به استانداردها نرسیده است/ ضرب‌الاجلی برای استانداردسازی باغ وحش‌ها تعیین نشده

۷۰۰مرکز نگهداری حیوانات و باغ وحش غیر استاندارد در ایران

برچسب‌ها, ,

۲ Comments

  1. naser می‌گه:

    من یکی از طرفداری حیات وحش هستم ! و علاقمند به عضویت در گروههای حمایت از حیات وحش هستم

  2. naser می‌گه:

    I’m a fan of wildlife! I am interested in wildlife and membership in support groups

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN