Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6807

دیدبان حقوق حیوانات: نه آن پاس گل زیبا، نه آن شوت ویران کننده، نه آن دوندگی های بی پایان و نه آن دست زخمی، هیچکدام به اندازه لحظه ای که توجه تک عکاس ایرانی حاضر در ورزشگاه بوریرام را به خود جلب کرد، ارزشی نداشت.

ثانیه‌ای که عشق را میان دستانش به فوتبال ایران یادآور شد. پروانه‌ای که از بخت شوم به زمین چمن آنجا رسیده بود و هر استوکی می‌توانست عمر کوتاهش را تمام کند و دستان خسته آندو او را به گوشه‌ای دیگر از دنیا برد.

این صحنه ماندگار و رفتار انسانی پسر نیک ایران، بسان لبخندیست به این فوتبال پر حرص و طمع که برای ریالی بیشتر به هیچ اخلاقی پایبند نیست. به شعارهای پر از خالی و دعواهای زرگری، به شنیده می‌شود های بی اساس، به بی‌رحمی‌های بی‌پایان، به ریختن آبروی هر انسان!

رفتار آندوی عزیز، بهترین پیام برای شعار جوانمردانه فیفا بود، به شیطنت تایلندی ها و به خودمان که عشق را میان این هیاهو به خاک سپرده ایم. خسته نباشی برادر « مسیحی »

پیش تر با انتشار تصاویر کشتن یک کبوتر رنگ شده در استادیوم آزادی و با پیگیری های رسمی دیده بان حقوق حیوانات، کمیته انضباطی قاتل کبوتر را تا اطلاع ثانوی ممنوع الورود به تمامی اماکن ورزشی اعلام کرده بود. همچنین پیرو درخواست دیده بان حقوق حیوانات از فرماندهی نیروی انتظامی، ممنوعیت ورود حیوانات همراه تماشاگران به اطلاع یگان حفاظت استادیوم رسیده بود.

Animal-Rights-Watch-ARW-6804

Animal-Rights-Watch-ARW-6805

Animal-Rights-Watch-ARW-6806

متن: محمد نوری فر

عکس: رضا سعیدی پور

______________

قتل یک جغد با لگد بازیکن فوتبال/ تهدید بازیکن قاتل

میهمان متفاوت زمین چمن/ تصویر

کبوتر رنگ شده در استادیوم آزادی/ تصویری

دو ببر در ورزشگاه آزادی/ تصویری

 

۲ Comments

  1. بابک می‌گه:

    مرسی اندو یه دونه ای پسر

  2. سپيده می‌گه:

    چقدر خوشحال شدم :) عالى بود کارش . دور از هیاهوى اون ورزشگاه و استرس بازى، این کارش از برد تیم محبوبم هم برام با ارزش تر بود :)

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN