Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-Crime

دیده بان حقوق حیوانات: رئیس اداره محیط زیست اسد آباد گفت: درجریان درگیری مسلحانه و شدیدی بین گروهی از شکارچیان شرور اسدآباد همدان و محیط بانان منطقه حفاظت شده آلموبلاغ درگرفت، یکی از همیاران محیط زیست زخمی شد.

رضا  شیراوند رئیس اداره محیط زیست اسدآباد با بیان این مطلب افزود: حوالی ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه یکی از همیاران محیط زیست اطلاع داد که گروهی از شکارچیان غیرمجاز وارد منطقه حفاظت شده آلموبلاغ شده اند.

به گفته وی، بلافاصله با اطلاع به پاسگاه محیط بانی آلموبلاغ به ۳ گروه تقسیم شده و به جستجوی منطقه پرداختیم و حوالی ساعت ۱۷ عصر متوجه خروج ۴ نفر شکارچی از دره دربند چنار شدیم که یک خودرو منتظر آنها بود.

شیراوند اظهار داشت:  شکارچیان به محض مشاهده مامورین در حال حرکت به سمت خودرو مذکور شروع به تیراندازی کردند که در جریان درگیری مسلحانه که حدود ۲۰ دقیقه طول کشید، نزدیک به ۲ خشاب گلوله از سوی طرفین شلیک شد و

متاسفانه در این حین یکی از همیاران محیط زیست از ناحیه کتف چپ مورد اصابت چندین ساچمه اسلحه شکاری قرار گرفت و مجروح شد.

رییس اداره محیط زیست اسد آباد تصریح کرد: متخلفین در حین تیراندازی از یکدیگر جدا شده و فرار کردند اما  مامورین موفق شدند ۲ نفر از آنها را دستگیر کنند. اما یکی از متخلفین  که به سمت ارتفاعات گریخته بود مجددا با یکی از ماموران که در نقطه ای کمین کرده بود روبرو شد و با وجود استفاده محیط بان از اسپری اشک آور، با ایجاد درگیری مجددا موفق به فرار شد.

وی اقزود: از متخلفین دو قبضه سلاح شکاری و لاشه ۸ قطعه کبک کشف و ضبط شد و ۲ متهم دستگیر شده به مقامات قضایی معرفی شدند. همچنین متهمین در نخستین لحظات بازجویی به شکار غیرمجاز اعتراف و هویت ۲ نفر متواری را نیز فاش کردند که تحقیقات برای دستگیری آنان نیز ادامه دارد.

شیراوند یادآور شد: متخلفین از افراد شرور اهل روستای مهلم دره اسد آباد هستند که سوابق متعددی در زمینه شکار غیرمجاز داشته و هنوز پرونده تخلف قبلی یکی از آنان در دادسرا در جریان است.

۱ Comment

  1. نا شناس می‌گه:

    لطفا یک دادخواست(petition) تهیه کنید تا با امضا‌ دوستداران محیط زیست و ارایه آن به مسوولین مقدمات دستگیری متخلفین فراهم شود.با تشکر

Leave a Reply


© ۱۳۹۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN