Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: استفاده بیش از حد از افشانه‌های حشره کش در سرویس بهداشتی واحد مسکونی بامداد امروز حادثه آفرین شد.

به گزارش مهر، استفاده بیش از حد از افشانه‌های حشره کش در سرویس بهداشتی بامداد امروز در واحد مسکونی واقع در خیابان دردشت خیابان یاس  حادثه آفرین شد.

بر اساس این گزارش درب دستشویی در اثرانفجار خرد شده و در‌هال خانه روی فرش و دیگر لوازم افتاده بود همچنین چهار چوب از جا کنده و گچ دیوار ریخته بود.

آتش‌نشانان با اجرای عملیات ایمن‌سازی از بروز حادثه و خطر احتمالی جلوگیری کردند.

طبق اظهارات ساکنان واحد مسکونی، حادثه هنگامی رخ داده بود که یکی از اعضای خانه از خواب بیدار‌شده و قصد داشته به دستشویی برود که با زدن کلید چراغ روشنایی ناگهان انفجار رخ می‌دهد و درب از جا در آمده و موجب آسیب دیدگی سروصورت او می‌شود که پیش از رسیدن آتش‌نشانان با کمک همسایگان به مرکز درمانی انتقال می‌یابد.

این فرمانده آتش‌نشانی علت رخداد این حادثه را استفاده بیش از حد از حشره کش در سرویس بهداشتی و تراکم آن در فضای بسته اعلام کرد که با ایجاد جرقه الکتریسته ناشی از زدن کلید چراغ روشنایی سبب انفجار شده است.

دیده بان حقوق حیوانات: حشره کش ها به دلیل ایجاد فلج عصبی یا فلج عضلانی در حشرات سبب مرگی همراه با شکنجه و طولانی مدت می شوند. افزون بر این به دلیل وجود ترکیبات سمی امکان اثرگزاری مستقیم بر انسانها و محیط زیست دارند. شاید در صورت امکان اخراج حشرات از منزل بهترین راه برخورد باشد چرا که هم جان جانداری گرفته نمی شود، هم به مواد شیمیایی مخرب محیط افزوده نمی شود و هم انفجاری رخ نمی دهد!

برچسب‌ها,

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN