Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7003

دیده بان حقوق حیوانات: در پی شکایات متعدد مردمی مبنی بر ورود گراز به باغات و مزارع بخش کهک و ایجاد خسارت و خطر انسانی در این خصوص، جهت رفع تهدید و خسارت و تعدیل جمعیت این گونه تعدادی گراز در منطقه دفع گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل  حفاظت محیط زیست استان قم در پی شکایات متعدد مردمی مبنی بر ورود گراز به باغات و مزارع بخش کهک و ایجاد خسارت، کارشناسان این اداره کل پس از چندین بازدید و برآورد جمعیت این گونه  طبق دستورالعمل های قانونی نسبت به صدور مجوز دفع به میرشکاران معتمد روستاهای بخش کهک با همراهی مأموران اجرائی اقدام نمودند.
از لاشه این حیوان جهت نمونه برداری و نگهداری در بانک  ژن برای مطالعات و پژوهشهای علمی استفاده شده و نیز با نصب دوربین تله ای در کنار آن جمعیت گوشتخواران منطقه از قبیل روباه،گربه وحشی،پلنگ،گرگ و غیره شناسائی و مستندسازی خواهد شد.
با توجه به اینکه کلیه گونه های جانوری موجود در طبیعت از زنجیره های حیات محسوب شده و از ارزش خاص در جایگاه خود برخوردارند و نظر به ممنوعیت های قانونی در این رابطه از کلیه روستائیان عزیز تقاضا می شود با حصار کشی مناسب در اطراف باغات و مزارع خود و اعمال بیمه کشاورزی در این خصوص، در صورت مشاهده گراز مراتب را جهت طی مراحل قانونی اطلاع داده و از شکار غیرمجاز آن جدا پرهیز نمایند.

۱ Comment

  1. رضا جلالي می‌گه:

    از ارائه چنین راهکار جالب ، عقلانی ، اخلاقی و کم هزینه متعجب شدم !!!!!!!!!
    اگر چنین مسئولین با سواد و با کمالاتی نبودند آنوقت احمق هایی مثل من چه جوری می توانستند گلیمشان را از آب بیرون بکشند و از جان و مال و ناموس خود در مقابل تجاوزات گراز و سایر ددمنشان در امان بمانند ؟؟؟!!!!!!!

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN