Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7051

دیده بان حقوق حیوانات: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: محیط بانان استان آموزش استفاده از سلاح بیهوشی دیدند.
خبرگزاری فارس: محیط بانان استان تهران آموزش استفاده از سلاح بیهوشی دیدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان تهران، اسماعیل میرانزاده گفت: نخستین دوره آموزش سلاح بیهوشی و نحوه استفاده از آن در سال جاری با حضور اساتید دامپزشکی در اداره کل محیط زیست استان تهران برگزار شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: در این دوره آموزشی ۲ روزه حدود ۴۰ تن از محیط بانان و کارشناسان محیط زیست طبیعی استان تهران به صورت تئوری و عملی آموزش استفاده از سلاح بیهوشی، نحوه نگهداری داروی بیهوشی و میزان مصرف آن در مواجهه با حیات وحش را فرا گرفتند.

وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما تاکید کرد: بر این اساس انتظار می‌رود حیات وحش از ارتفاعات استان پایین آمده و بعضا به دلیل کمبود مواد غذایی به اطراف روستاها نیز بروند که بر این اساس برای زنده‌گیری آنها آموزش استفاده از سلاح بیهوشی ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: سایر محیط بانان استان نیز به صورت دوره‌ای تا پایان سال این آموزش‌ها را فرا می‌گیرند و برابر تدابیر اتخاذ شده توسط مدیر کل محیط زیست استان تهران تعداد مورد نیاز سلاح و داروی بیهوشی استاندارد علاوه بر سلاح‌های قبلی بزودی خریداری و در اختیار ادارات محیط زیست تابعه برای استفاده در مناطق تحت حفاظت استان تهران قرار می‌گیرد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN