Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7053

دیده بان حقوق حیوانات: نماینده مقیم سازمان ملل متحد گفت: اگر سازمان ملل در پروژه ای مشترک با ایران یک دلار سرمایه گذاری کند این کشور ۵ دلار سرمایه گذاری می کند یعنی ۵ برابر سازمان ملل اعتبار اختصاص می دهد.

به گزارش خبر نگار مهر، گری لوییس روز یکشنبه در مراسم امضای سند اجرای مرحله دوم پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در سازمان حفاظت محیط زیست افزود: همکاری ایران و سازمان ملل در اجرای پروژه های بین المللی بسیار خوب است و امضای مرحله دوم این پروژه فرصت مناسبی برای افزایش همکاری دو جانبه با هدف حفاظت از گونه ارزشمند یوزپلنگ آسیایی است.

وی افزود: مرحله دوم اجرای این پروژه در استان های سمنان ، خراسان شمالی و یزد انجام می شود و هدف از اجرای مرحله دوم آن حفاظت از این گونه با درنظر گرفتن تمام تهدیدات مستقیم و غیر مستقیم است.

نماینده مقیم سازمان ملل متحد ادامه داد: در گام اول باید اطلاعات بیشتری در مورد ماهیت تهدیدات یوزپلنگ آسیایی و نوع و اهمیت آنها را جمع آوری کنیم.

وی افزود: ۱۱۰ محیط بان در ۶ میلیون هکتار از زیستگاه های یوزپلنگ آسیایی فعالیت می کنند که تلاش برای تقویت تجهیزات و بهتر شدن شرایط زندگی آنان از اهداف این پروژه است.

لوییس گفت: همچنین باید همزمان با اجرای این پروژه تلاش شود تا جوامع محلی نیز از زیستگاه های یوزپلنگ به نحو مطلوبی حفاظت کنند زیرا نقش جوامع محلی در حفاظت از گونه های در معرض خطر انقراض بسیار مهم است.

وی تاکید کرد: اقداماتی که در مرحله اول اجرای پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی انجام شد نقش بسیار مهمی در جلوگیری از انقراض این گربه سان داشته است.

مراسم امضای سند برای اجرای مرحله دوم پروژه حفاظت از یوز پلنگ آسیایی روز یکشنبه با حضور ˈمعصومه ابتکارˈ معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و گری لوییس نماینده مقیم سازمان ملل متحد در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

مرحله اول اجرای این سند از سال ۲۰۰۱ آغاز شد و در سال ۲۰۱۲ پایان یافت. مرحله دوم اجرای این سند تا سال ۲۰۱۶ ادامه دارد.

برچسب‌ها,

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN