Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست کردستان گفت: ۱۹ گونه جانوری و ۱۳۰ گونه گیاهی در استان کردستان در معرض خطر و انقراض قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان ، طیب محمودی در دیدار مسوولین و کارکنان اداره کل محیط زیست کردستان با نماینده ولی فقیه، افزود: هزار و ۷۵۱ گونه گیاهی و ۲۸۶ گونه جانوری در استان کردستان وجود دارد.

وی اظهار کرد: مناطق حفاظت شده در استان از سال ۸۵ تا ۹۰ به هفت درصد افزایش پیدا کرده است که این میزان قرار است به ۱۲ درصد برسد.

وی کمبود اعتبار و کارکنان را در این اداره یکی از مهمترین مشکلات دانست و اضافه کرد: این کمبودها انجام بسیاری از وظایف ادارات محیط زیست در استان را دشوار کرده است.

محمودی گفت: بر اساس استانداردهای جهانی یک محیط بان در کردستان به اندازه هفت محیط بان مسوولیت دارد و فعالیت می کند.

وی اظهار کرد: ۱۲ پاسگاه دیده بانی در استان کردستان در حال ساخت است و یا ساخت آن به اتمام رسیده اما به دلیل کمبود اعتبار توانایی به بهره برداری رساندن این واحدها را نداریم.

وی به عدم تطبیق امکانات با وظایف اشاره کرد و افزود: امکاناتی که کارکنان محیط زیست در اختیار دارند از امکانات بسیاری از شکارچیان نیز کمتر است و کنترل آنها را سخت کرده است.

وی تخریب بیش از حد زیستگاه ها را یکی از تهدیدهای محیط زیست کردستان بیان کرد و یکی از عاملین این تهدید را کشاورزانی دانست که به دنبال گسترش زمین های زراعی هستند.

وی گفت: بیش از ۵۰ هزار قبضه سلاح مجاز و غیر مجاز در دست شکارچیان قرار دارد که به یک تهدید دیگر برای محیط زیست استان تبدیل شده است.

برچسب‌ها, ,

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN