Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران : رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران با اعلام هشدار نسبت به افزایش روز افزون نگهداری از حیوانات در خانه های شهروندان از وجود باغ وحشهای پنهان در کشور خبر داد.

دکتر امید محبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عمده افراد مراجعه کننده به بیمارستان دامپزشکی را کسانی تشکیل می دهند که سگ و گربه نگهداری می کنند.
وی با عنوان اینکه حدود ۸۰ درصد افرادی که علاقمند به نگهداری حیوان هستند، سگ و گربه دارند، افزود: ۲۰ درصد دیگر نیز پرنده، مار، میمون، سنجاب، همستر و… دارند.محبی با اشاره به علاقه رو به افزایش نگهداری از حیوانات در خانه ها، ادامه داد: من افرادی را در کشور می شناسم که در حد باغ وحش حیوان در خانه نگهداری می کند و کسی خبر ندارد.
رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران با تاکید بر خودداری افراد از نگهداری برخی از حیوانات در خانه ها، افزود: حیواناتی مثل میمون و سنجاب نباید خریداری و نگهداری شوند.وی با اشاره به گرایش زیاد افراد برای نگهداری از سنجاب در منزل، گفت: متاسفانه سودجویان در غرب کشور با صید این حیوان، نسل سنجاب را نابود می کنند.
محبی در پاسخ به این سئوال که نگهداری از حیوان توسط برخی افراد می تواند فقط یک مد و تقلید باشد، افزود: من این موضوع را قبول ندارم و معتقدم برخی افراد به دلیل علاقه و خلاء عاطفی که دارند از حیوانات نگهداری می کنند.

۱ Comment

  1. Platypus می‌گه:

    آخر سنجاب باید در طبیعت به حالت وحشی باقی بماند .این در طبیعت و سرشت و نهاد اوست که در کنار انسانها ولی جدا از آنان زندگی کند .اگر دست در کار خدا و طبیعت ببریم .و بخواهیم آن حیوان را اهلی کنیم .در حقیقت به خودمان و وجدان مان ضربه زده ایم .

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN