Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7216

دیده بان حقوق حیوانات: جمعی از فعالان حقوق حیوانات مشهدی در اعتراض به شرایط اسف بار سیرک حیوانات در این شهر دست به تجمع زدند.

در این تجمع که در برابر در اصلی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان برگزار شد، پلاکاردهایی در مخالفت بنیادی با سیرک های حیوانات در معرض دید رهگذران قرار گرفت.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات تجمع کنندگان با بر شمردن تخلفات این سیرک و اعتراض به شرایط اسفناک نگهداری حیوانات در این سیرک، خواستار برخورد قاطع مسوولان محیط زیست استان با این سیرک شدند.

در متن درخواست تجمع کنندگان از مسوولان آمده:

«بسمه تعالی
به عنوان جمعی از حامیان حیوانات، با توجه به شرایط نابسامان و اسفناک حیوانات در سیرک مشهد و ملاحظه موارد زیر:
۱_اعلام مسئولین سازمان حفاظت محیط زیست، مبنی بر اینکه در هر حال نگه داری حیوانات غیرخانگی بدون مجوز سازمان محیط زیست، خلاف قانون است و در صورت مشاهده با متخلقان برخورد قانونی می شود و آنها ممکن است جریمه نقدی و یا کیفری شوند و در نظرگیری اینکه حیوانات در سیرک مجبور به زندگی در زیستگاه ها و آب وهوای غیرطبیعی با آشیانه ی نامناسب و فضای ناکافی هستند و برای تعلیم امور به ظاهر سرگرم کننده در معرض رفتار نامناسب (مصداق آزار و اذیت) قرار می گیرند.
۲_دکتر محمد لطفی‌زاده، رییس مرکز مجازی پژوهش‌های راهبردی دامپزشکی کشور، با انتقاد از برگزاری سیرک حیوانات، که در برخی کشورهای غیراسلامی ‌ممنوع شده است، اعلام نظر نموده اند که سازمان حفاظت محیط زیست باید از صدور مجوز برگزاری چنین مراسمی ‌که مستلزم درد و رنج و گرسنگی حیوانات برای شادمانی انسان‌ها است، اکیداً پرهیز کند.
۳_اعلام نظر مراجع دینی همچون حضرت آیت الله هادوی تهرانی: آزار حیوانات برای انجام اموری که فایده ای بر آن مترتب نیست، مانند آنچه در سیرک ها اتفاق می افتد، جایز نمی باشد و از مصادیق منکر است.
۴_وضع قوانین بازدارنده برای استفاده از حیوانات در سیرک در کشور های مختلف و رانده شدن این سیرک ها از آن کشورها و برگزاری مذاکرات بین المللی در باب اخلاق و مسائل حقوقی مربوط به حیوانات
اعلام میداریم به طور اکید مخالف فعالیت هرگونه سیرک حیوانات در مشهد و کشور هستیم.
ماهاتما گاندی چه زیبا گفته است که «عظمت یک ملت و میزان پیشرفت اخلاقی آن را می تواند از روی شیوه برخورد آن با حیوانات فهمید.» تلاش برای کاهش رنج آنانی که کاملاتحت سلطه قرار دارند و قادر به مقاومت و مبارزه نیستند، بی شک یکی از نشانه های جامعه متمدن است.»

Animal-Rights-Watch-ARW-7215

Animal-Rights-Watch-ARW-7217

Animal-Rights-Watch-ARW-7218

Animal-Rights-Watch-ARW-7219

Animal-Rights-Watch-ARW-7220

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN