Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: یک مرغ با استعداد در باغ وحش «هونولولو» علاوه بر خوابیدن روی تخم‌ها یا نوک زدن به دانه‌ها، استعداد منحصر به فردی در یادگیری و نواختن پیانو دارد.

به گزارش ایسنا، مسئول باغ وحش هونولولو می‌گوید: تاکنون مرغ‌های زیادی را برای یادگیری امتحان کردم اما این یکی واقعا فرق دارد و برای یادگیری اشتیاق زیادی از خود نشان می‌دهد.

مرغ پیانیست در باغ‌وحش «هونولولو»+عکس

این مرغ باهوش که «هاک» نام دارد همچنین یاد گرفته که چگونه زنگ را به صدا درآورد، ذوق کند، از میان حلقه‌ها بپرد و حتی پیانو بنوازد.

«میکی ناگاتوشی»، مسئول این باغ وحش که این مهارت‌ها را به «هاک» آموخته می‌گوید: تاکنون مرغ‌های زیادی را امتحان کردم اما به نظر می‌رسد هاک بیش از سایرین برای یادگیری مشتاق است.

وی گفت: به دلیل اینکه همه فکر می‌کنند مرغ‌ها قادر به یادگیری نیستند استعدادهای این پرندگان اهلی همیشه دست‌کم گرفته می‌شوند.

به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، ناگاتوشی افزود: همه فکر می‌کنند که مرغ‌ها فقط به درد خوابیدن روی تخم‌هایشان و نوک زدن به دانه می‌خورند اما در این باغ وحش خلاف این باور را ثابت کردیم.

چهار ماه طول کشید تا هاک در نهایت یاد بگیرد که چگونه پیانو بنوازد و حتی رنگ‌ها را نیز تشخیص دهد.

مرغ پیانیست در باغ‌وحش «هونولولو»+عکس

ناگاتوشی گفت: با استفاده از تکنیک پاداش و جایزه به هاک آموزش داده شد و اکنون این مرغ بسیاری از کودکان را خوشحال می‌کند و این نشان می‌دهد که مرغ‌ها هم باهوشند و هم حیوانات خانگی خوبی هستند.

برچسب‌ها,

۳ Comments

  1. کامران می‌گه:

    از این مرغ ها تو ایران به عنوان گل باقالی یاد میشه خخخخ

  2. حسین می‌گه:

    از این مرغ ها منم داشتم بهش گل باقالی میگن

  3. امیر می‌گه:

    چه مرغ باهالی…….

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN