Subscribe: RSS Twitter

http://multimedia.mehrnews.com/Original/1392/02/02/IMG11015630.jpg

دیده بان حقوق حیوانات: عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به موضوع حقوق محیط بانان کشور گفت: متاسفانه قوانین موجود در رابطه با برخورد با شکارچیان غیرمجاز بازدارنده نیست و این قوانین نیاز به بازنگری دارد.

کمال الدین پیرموذن با تاکید بر حفظ حقوق محیط بانان در کشور، به خبرنگار مهر گفت: حقوق محیط‌ بانان کشور باید توسط مسئولان حفظ شود چرا که این افراد با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

وی با تاکید بر حفظ امنیت جانی محیط بانان افزود:برخورد جدی دستگاه های مربوطه با تخلفات شکارچیان غیرمجاز که منجر به مجروح شدن و یا مرگ محیط‌ بانان می ‌شود، ضرورت دارد.

پیرموذن با اشاره به مجروح شدن دو محیط بان گلستانی ضمن ابراز تأسف از این حادثه تصریح کرد: این محیط بانان برای حفظ محیط زیست در درگیری با شکارچیان غیرمجاز مجروح شده اند که مسئولان باید با قاطعیت با این موضوع برخورد کنند.

وی با بیان اینکه باید تدابیر ویژه برای برخورد با شکارچیان غیرمجاز در نظر گرفته شود، افزود: متاسفانه در برخورد با شکارچیان غیرمجاز خلأهای قانونی وجود دارد و سخت گیری هایی که می شود مانع تکرار این حوادث نیست.

پیرموذن با بیان اینکه محیط زیست کشور در معرض تهدید قرار دارد، یادآورشد: محیط زیست کشور و گونه های جانوری هر روز در معرض خطر هستند و وضعیت مطلوب نیست که در این راستا باید برنامه های جامعی ارائه شود.

به گزارش مهر، دو محیط بان استان گلستان جمعه گذشته مورد حمله ۸ شکارچی غیرمجاز قرار گرفتند و در این حمله وحشیانه بر اثر ضربات چاقو و تبر مهاجمان به شدت مجروح شده اند، این دو محیط بان بعد از منتقل شدن به بیمارستان مورد عمل جراحی قرار گرفتند و بنا به گزارش پزشکان معالج، وضعیت آنان رضایت بخش است.

۲ Comments

  1. زارع می‌گه:

    کلا سیستم محیطبانی قدرتش کمه

  2. سام می‌گه:

    سلام به نظر من این شکارچیان دسته کمی از تروریست ها ندارند که نه به حیوان حتی به آدم هم رحم نمی کنند فقط برای کمبود های شخصی دست به این کارا می زنند.من

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN