Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-Public-Awareness-Campaign-106

دیده بان حقوق حیوانات: با توجه به نزدیکی به پایان سال فروش گونه در خطر انقراض سمندر لرستانی آغاز شده است.

جهت مقابله با این تجارت غیر قانونی و مضر به حال جانداران هرگونه فروش انبوه سمندر لرستانی (و کردستانی)، انواع مار (آبی و غیر آبی)، لاک پشت (برکه ای و غیر) را همراه با آدرس دقیق فروشنده از طریق ایمیل گزارش کنید.

Animal-Rights-Watch-ARW-Public-Awareness-Campaign-105

پس از اعلام مبلغ جدید ضرر و زیان ۲۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده برای سمندر لرستانی، امسال آمار فروش این دوزیست منحصر به فرد کاهش قابل توجهی داشته است، با این حال هنوز هم گزارش هایی از فروش قاچاق سمندر وجود دارد.

با توجه به جذابیت ظاهری و رفتاری این حیوان، امکان نگهداری آن توسط افراد ناآگاه زیاد است. در صورت آشنایی با چنین افرادی، برای بازگرداندن این جانور به طبیعت با برخوردی متین وی را توجیه کنید.

در دو سال گذشته و در چهارمین و پنجمین سال پیاپی، جمعا فروش بیش از ۹۷۰ سمندر گزارش شد که منجر به ضبط نزدیک به ۶۰۰ عدد از آنها شد.

دیده بان حقوق حیوانات

یگان امداد و نجات

http://static.arw.ir/wp-content/uploads/2010/10/ARW.png

۵ Comments

 1. مژده رخشان می‌گه:

  من هرسال برای خرید سنبل و سبزه به بازار گل شرق تهران میرم و تعداد زیادی لاکپشت و مار و سمندر اونجا به فروش میرسه… امسال هنوز نرفتم معمولا روزای آخر سال میرم…. ولی باز بهتون گزارش میدم.
  مرسی از رسیدگی هاتون.
  از طرف یک دوستدار محیط زیست.

 2. سهند می‌گه:

  در شهر ما هم (ابدانان) در سال های گذشته چند موردی مشاهده شد.
  الان هم اگر دیدم گزارشمیدم.
  این مطلبتون رو با اجازتون به اشتراک گذاشتم.

 3. محمد می‌گه:

  واقعا ایمیل ابزار مناسبیه برای همچین ارتباطی؟ مثل اینه که آتش نشانی هم به جای تلفن به مردم بگه جایی آتیش گرفت ایمیل بزنید…

  • دیده بان حقوق حیوانات ش می‌گه:

   درود بر شما،
   ایمیل های دریافتی هر ۲۰ دقیقه یک بار بررسی و پیگیری می شوند. به علاوه از طریق ایمیل سند گزارش در سیستم دیده بان ثبت می شود که برای هرگونه پیگیری آماری و بررسی مساله مناسب است.
   در شرایط فعلی احتمال تغییر شرایط فروش حیوانات ممنوعه ظرف ۲۰ دقیقه تقریبا محال است و از این بابت مقایسه با آتش نشانی قیاس مع الفارق است.

 4. ناشناس می‌گه:

  خدارو شکر امسال من که ندیدم جایی تو محل ما بفروشن ولی پارسال زیاد بود

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN