Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: اسب به عنوان یک حیوان اهلی نقش اساسی در پیشبرد تمدن بشری در سده های پیشین ایفا کرده است. مورخان تاریخچه نگهداری و پرورش اسب را سه هزار سال پیش از میلاد دانسته اند و علت برتری قوم آریایی به دیگر اقوام ساکن در مناطق جنوبی تر را، پرورش و استفاده از اسب در جنگ می دانند. امروزه هم پرورش اسب به عنوان یک تجارت پر سود در جهان شناخته می شود. باشگاه های شهر همدان هم به عنوان یک پایلوت پرورش اسب های مسابقه در کشور شناخته شده اند.

برچسب‌ها

۲ Comments

  1. راستی چرا خوشبختانه هیچ اسبی در باغ وحش نیست؟! و چه خوب می شد که تمام اسارتگاه های ما شرایطی مثل باشگاههای نگهداری و پرورش اسب را داشتند. من نمی دانم اسب هزاران سال قبل، چه نیازهایی داشته و چگونه می زیسته، و اینکه آیا با دستکاری انسان به نیازها و استعدادهای امروز خود دسته یافته یا خیر؟ ولی واقعیت تکاملی و تاریخی هر چه هست، خوشحالم که اگر اسارتی هم هست، از نوع اسارتی است که اسب آن را دوست دارد! توانایی و انرژی او را هدفمند و در جهتی که به سود اوست استفاده می کند. آزارش نمی دهد. می تواند بدون هیچ محدودیتی بدود، با آزادی یورتمه برود، با عشق قشو شود، … خلاصه اینکه زیستی همراه با لذت داشته باشد…
    از صمیم قلب خوشحالم که این موجود زیبا “سفارش شده” است! ای کاش…

    • زهره می‌گه:

      من هیچوقت دل رفتن به باغ وحش را ندارم. اما آنچه در بعضی از تصاویر باغ وحش های مختلف دنیا دیده ام بر من مسلم نموده است که تفاوت های زیادی بین وسعت و امکانات فراهم شده برای حیوانات دیده می شود. مثلا یکی از باغ وحش های آمریکا بسیار بزرگ و از هر نظر مجهز است و حتی چهره ای حیوانات شاد و راضی است و اکثرا برایشان امکان بازی و تفریح هم فراهم است. اینها قطعا تغذیه خوبی هم دارند. به نظر من یا باید تمام باغ وحش های دنیا تعطیل شود یا امکاناتی مثل این کشورها در آنها فراهم گردد.

Leave a Reply


© ۱۳۹۷ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN