Subscribe: RSS Twitter
Animal-Rights-Watch-ARW-Warning21
دیده بان حقوق حیوانات: حمله خرس به یک خانواده از اهالی مرودشت که به منظور تفریح به منطقه تنگه خرسی واقع در پاسارگاد رفته بودند منجر به مجروح شدن دو تن از اعضا این خانواده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، خرس ها به احتمال فراوان یک مادر و توله هایش بوده اند و خرس مادر به منظور حمایت از توله ها به این خانواده حمله ور شده است.

مجروحان این حادثه با حضور به موقع نیروهای هلال احمر شهرستان پاسارگاد به بیمارستان امام جعفر صادق (ع) پاسارگاد منتقل شدند.

مهدی روشنگر فردی که در اثر آسیب خرس مجروح شده و  در بیمارستان است گفت: به منظور تفریح به تنگه خرسی رفته بودیم که ناگهان متوجه حضور چهار خرس در کنارمان شدیم.

وی افزود:  به محض مشاهده خرس ها به همراه خواهرم قصد فرار داشتیم که یکی از خرس ها به من حمله کرد و پس از زخمی کردن من به سمت خواهرم نیز حمله کرد ولی پس از آن خرس ها متواری شدند و ماهم توانستیم از این مهلکه جان سالم به در ببریم.

در جریان حمله خرس بیمار از ناحیه سینه و دست دچار آسیب دیدگی شده و بازوی دست چپ وی دچار شکستگی شده است. خواهر وی نیز دچار کوفتگی و جراحت هایی سطحی شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس ضمن تایید این خبر اظهار داشت: حال عمومی مجروحین در حال حاضر مناسب گزارش شده است البته قرار است یکی از آنها به بیمارستانی در شیراز منتقل شود.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی افزود: خرس از جمله حیواناتی است که به طور معمول به انسان حمله نمی کند مگر اینکه خود یا توله هایش را در خطر ببیند یا از ناحیه انسان مورد مخاطره قرار گیرد.

وی یاد آور شد: خانواده ها باید مراقبت باشند و قبل از حضور در طبیعت اطلاعات کاملی از منطقه  مورد نظر خود داشته باشند و در صورت وجود حیوانات وحشی از حضور در آن مناطق پرهیز کنند.

برچسب‌ها

۷ Comments

 1. امیر می‌گه:

  ببین این خرس نامرد با بنده خدا چیکار کرده …..

 2. سارا می‌گه:

  ای کاش خرسای سمیرم هم به اون از خدا بی خبرا حمله می کردن و تیکه تیکشون می کردن

  • زهره می‌گه:

   در مورد قاتل خرسهای سمیرم کاملا با شما موافقم. قبلا از خدا انتقاد می کردم که چرا به بلایی دچارش نکرد ولی چون به حکمت خداوند فرزانه خیلی معتقدم نتیجه گرفتم که برای این فرد عذاب وجدان تا پایان عمر بدترین مجازات است اما وقتی دیدم که این قاتل رذل در کمال وقاحت و بی شرمی فروردین ماه با سلاح جنگی دوباره در همان منطقه جنایت دستگیر شد فقط از خدا خواستم مقامات قضایی مسوول پرونده آن جانی این بار عادلانه تر او را محاکمه کنند که آن دیگر مربوط به خودشان و وجدانشان است. اما اکنون می بینم همین نفرینهای ابدی مردم ایران و بلکه مردم دنیا بر او برایش کافی است. شرم باد بر او!

 3. امیر می‌گه:

  واقعا برای کسانی که به حرف من ایراد گرفتن متاسفم در کل معلوم بویی از انسانیت نبردن
  یه حیون زده انسان تیکه پاره کرده بازم چرت و پرت مینوسین!!!!!!

  • Lili می‌گه:

   همین تو که انسانی برای همه بسه از طرز اظهار نظرت در مورد نظرات دیگران معلومه چقدر بافرهنگی و اینکه صفت انسانی واسه خرس به کار بردی اینجا متعلق حمایت از حیوانات ناراحتی از حرفهای دیگران مشکل از تو هست

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN