Subscribe: RSS Twitter

 Animal-Rights-Watch-ARW-7374

دیده بان حقوق حیوانات: تیم پایش برای یافتن توله پلنگ های احتمالی ماده پلنگ تصادفی پارک ملی گلستان، پس از سه روز تلاش سخت به کار خود پایان داد.

این تیم با مشارکت یگان امداد و نجات دیده بان حقوق حیوانات از علاقمندان داوطلب تشکیل شده بود و به صورت تخصصی کار پایش را در شرایط سخت منطقه انجام داد. پیش بینی های اولیه حاکی از احتمال پایین یافتن توله ها به دلیل تاخیر در اعلام سانحه بود. با اینحال و با توجه به اهمیت گونه و اصول امدادی، از آنجا که کوچکترین احتمال نیازمند بررسی عالمانه قلمداد می شود، تصمیم به اعزام تیم جهت پایش منطقه گرفته شد.

پس از مشورت های متعدد، در هماهنگی های بامدادی و پس از گذشت ۶ ساعت از اعلام سانحه، یگان امداد و نجات دیده بان از تهران برای بررسی و اقدام به منطقه اعزام شد. به موازات هماهنگی با گروه های محلی انجام شد. هماهنگی ها با مسوولان محیط زیست منطقه، هلال احمر، دامپزشک معتمد محلی، راه بلد ها و رییس پارک ملی نیز انجام شد. نتیجه هماهنگی ها، فعالیت بیش از ۳۰ نفر در پایش منطقه دوشادوش محیط بانان زحمتکش بود.

متاسفانه پس از سه روز پایش طاقت فرسا و خسته کننده، طبق اصول امدادی زمان طلایی پایان یافته تلقی شده و عملیات متوقف شد.

از تمامی عزیزانی که در این روند از هیچ تلاشی فروگذار نکردند صمیمانه تشکر می کنیم و برایشان آرزوی سلامتی و شادکامی داریم.

آقایان و خانمها

امیر سبزی

سپیده رضایی

دکتر مهاجر مدیر کل محیط زیست گلستان

مهندس وحید متانی از دوستداران دماوندکوه

جواد سلیاری

محمد علی اسفندیاری

یحیی شاهینی

تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان مینودشت: مسوول عملیات تیم و مربی کوهستان شهرستان سید مجتبی اکبری و نجاتگران: سید حسین حسینی و سید بهزاد قاضوی

تیم امداد ن نجات شهرستان گرگان: مسوول عملیات حسن صیامی و نجاتگران: موسی دلپسند و محمد احمدی و علی کریمی و موسی محمدخانی به همراه دو دستگاه خودروی پپیکاپ کمک دار کوهستان و تجهیزات کامل

کانون کوهنوردان گلستان

دادخواه

یزدانی

حبیب در آبادی

مهدی شاه حیدری

ابراهیم بایرامی

علی افشین

ارجمندی

محسن حدادی

طهماسبی

موسی دلپسند

داور

مرادی

اسماعیل خردمند

آرتق آرتقی

کامران انوری

محمد نوری صوفی

 

Animal-Rights-Watch-ARW-7373

۱ Comment

 1. زهره می‌گه:

  درود بر مروجان فرهنگ و بصیرت!
  درود بر حامیان بی ادعای مظلوم ترین های خلقت!
  درود بر فاتحان قله شرف و انسانیت!
  درود بر آنان که وجودشان جلوه ای از ذات کبریایی و حضورشان پرتوی از انوار الهی است!
  درود بر یاوران خستگی ناپذیر جلوه های زیبای آفرینش/ مخلوقات بی بدیل خلقت/ که پرده دار اسرار پر رمز و راز جهان هستی اند و بدون آنها زندگی رنگ می بازد و واژه زیبایی برای همیشه از فرهنگ لغات مان حذف می گردد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN