Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7391

دیده بان حقوق حیوانات: دو توله کفتار که به علت نامعلومی از آشیانه خود خارج شده بودند پس از اینکه مورد حملۀ سگ های گلۀ دامداران روستای رزداب قرار گرفتند توسط چوپانان گله نجات یافتند.
مسئول حفاظت محیط زیست خواف دراین باره اظهار داشت: پس از اطلاع رسانی یکی از همیاران محیط زیست در روستای رزداب مبنی بر انتقال دو قلاده توله کفتار که از چنگال سگ های گله داران نجات یافته بودند به روستای یاد شده ، مأموران یگان حفاظت محیط زیست خواف به محل اعزام شدند.
عباس طاهریان افزود: روحانی روستای یادشده که هنگام حملۀ سگ های گله به توله کفتارها در محل حضور داشته به توجیه چوپانان پرداخته و بدین طریق مسبب نجات توله کفتارها و انتقال و نگهداری آنها در روستا شده بود و پس از حضور مأموران یگان آنها را تحویل داد.
وی در ادامه گفت : با توجه به اهمیت گونۀ یاد شده سریعاً محل مناسبی برای کفتارها تعبیه و با همکاری شبکۀ دامپزشکی شهرستان خواف گونه ها توسط دامپزشک مورد معاینه قرار گرفتند و مأموران جهت بررسی بیشتر و احتمال پیدا کردن ماده کفتار و توله های دیگر در زیستگاه طبیعی خودشان محل را پایش کردند.
طاهریان در پایان ضمن تشکر از اقدام به موقع روحانی و چوپانان رزدابی و نیز همیار محیط زیست در حفظ این گونه های ارزشمند افزود : خوشبختانه دوره های آموزشی جوامع محلی تأثیر بسزایی در ارتقاء فرهنگ محیط زیستی روستائیان داشته و روستائیان رزدابی بار دیگر اثبات کردند که در راستای حفظ گونه های جانوری در تلاشند.
وی ادامه داد: چندی پیش نیز چوپانان محلی در شرایطی که پلنگ نر جوانی باعث تلف شدن ۸ رأس گوسفند شده و در محل نگهداری دامها گرفتار شده بود با تماس تلفنی مأموران یگان را آگاه کردند .
گفتنی است روستای رزداب در ۲۵ کیلومتری شهر خواف و در جوار منطقۀ شکارممنوع سده قرار گرفته است.

Animal-Rights-Watch-ARW-7393

Animal-Rights-Watch-ARW-7394

Animal-Rights-Watch-ARW-7395

Animal-Rights-Watch-ARW-7392

Animal-Rights-Watch-ARW-7397

Animal-Rights-Watch-ARW-7398

۴ Comments

  1. زهره می‌گه:

    ایشان باید روحانی اهل سنت باشند. خدا خیرشان بدهد! نجات جان دو طفل بی گناه اجری عظیم در نزد خداوند دارد.

  2. حسین می‌گه:

    آفرین بر این انسانهای فهمیده …….

  3. افشین می‌گه:

    جای خوشحالی دارد که در کنار این همه کشتار بی رحمانه شاهد اینگونه اقدامات بزرگ هستیم. تشکر از این افراد متمدن

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN