Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7409

دیده بان حقوق حیوانات: بی تدبیری یک شرکت راهسازی در جمع آوری کارگاه آسفالت سازی اش در حوزه شهرستان مهر (MOHR)استان فارس، موجب سقوط و گرفتار شدن ۴۰راس گوسفند در حوض قیر بجا مانده از این کارگاه که ۲۱ راس جان دادند.

به گزارش ایرنا، این تعداد گوسفند متعلق به دو نفر از دامداران روستای حاجی آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان مهر بودند که در مسیر برگشت از چرا به درون حوض قیر یاد شده سقوط می کنند .

براساس این گزارش با تلاش روستاییان و به کمک بیل مکانیکی در طول هفت ساعت به زحمت تعداد ۱۹راس از گوسفندان از درون حوض قیر بیرون کشیده می شوند و مابقی غرق و تلف می شوند.

محمدرضا زمانی بخشدار مرکزی مهر با تایید این خبر به خبرنگار ایرنا گفت : با توجه به وجود عشایر در این منطقه لازم است که پیمانکاران و شرکتهای راهسازی نسبت به جمع اوری کارگاههای راهسازی خود کمال دقت را بنمایند تا شاهد چنین حوادث ناگواری برای دامداران منطقه نباشیم .

براساس این گزارش ،کارگاه متعلق به شرکت راهسازی راه ساحل بوده که پروژه راهسازی پارسیان-پارس جنوبی را انجام داده بود و پس از اتمام پروژه راهسازی کارگاه آسفالت سازی خود را جمع آوری کرده ولی هنوز قیر باقیمانده از دوران فعالیتش تخلیه کامل نشده بوده است .

لازم به یاد آوری است دامداران روستای حاجی آباد هرساله در فصل تابستان با این مشکل روبرو هستند.

شهرستان مهر در ۴۲۴کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

برچسب‌ها, ,

۱ Comment

  1. زهره می‌گه:

    این شرکت باید تحت پیگیری مراجع قانونی قرار بگیرد حتی اگر عشایر هم شکایت نکنند. وگر نه این جنایات همچنان ادامه خواهد داشت. واقعیت این است که صاحبان چنین شرکتهایی طبیعت را که خراب می کنند هیچ برای پیشگیری از وقوع چنین جنایاتی حاضر نیستند ریالی خرج کنند. حیوانات معصوم و مظلوم چه زجری کشیدند.

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN