Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: پیرمرد شهرستانی که برای دیوار چینی یک انبار بزرگ وارد محوطه آن در حوالی میدان راه‌آهن تهران شده بود، مورد حمله سگ نگهبان قرار گرفت.
به گزارش ایران پیرمرد حدوداً ۷۰ ساله و لاغر اندام که فارسی را دست و پا شکسته و با زحمت صحبت می‌کرد، وقتی مقابل قضات شعبه ۶۰۱ مجتمع شماره ۱۲ شورای حل اختلاف تهران نشست با بیان این‌‌که حمله سگ نگهبان صاحب انبار، او را دو ماه خانه‌نشین کرده است ماجرای جالبی را در جلسه تعریف کرد.
«چند ماه پیش بود که صاحب انبار به دنبالم آمد و عنوان کرد درون انبارش در نزدیکی میدان راه‌آهن قصد دیوار چینی دارد و از من خواست این کار را برایش انجام دهم. صبح روز بعد وسایل بنایی‌ام را جمع کردم و به انبارش رفتم. قسمتی از دیوار چیده شده و به همان صورت رها شده بود.
برای این‌که ابتدا کار نیمه‌تمام را تمام کنم و بعد سراغ ادامه کار بروم، بالای تخته کاری رفتم که چند متری ارتفاع داشت.
حوالی ظهر بود که صاحب انبار برای من و شاگردم ناهار آورد و البته خیلی زود هم از آنجا رفت. هنوز چند دقیقه‌ای نگذشته بود که مشغول خوردن ناهار شدیم که ناگهان با شنیدن پارس‌های بلند و مداوم یک سگ توجهمان به گوشه‌ای از کارگاه جلب شد.
سگ وحشی با سرعت زیادی به طرفمان می‌آمد و بی‌وقفه پارس می‌کرد. آنقدر ترسیده بودیم که متوجه نشدیم چگونه از جایمان بلند شدیم و به کدام سمت فرار کردیم. هر کدام به سویی دویدیم و از بخت بد سگ وحشی به طرفم آمد، سرعتم را تا جایی که می‌توانستم زیاد کردم. با این سن و سالی که دارم نمی‌دانم با چه توانی می‌دویدم که آن سگ به من نمی‌رسید.
پایم به تکه سنگی که روی زمین افتاده بود گیر کرد و زمین خوردم. تا به خودم بیایم و دوباره فرار کنم، کار از کار گذشته بود و آن سگ خطرناک به من رسید و پایم را گاز گرفت. نمی‌دانستم برای رهایی از دستش باید چکار کنم. فقط فریاد می‌زدم و کمک می‌خواستم اما کسی در آن نزدیکی‌ها نبود. آنقدر پایم را فشار داد و کشید که در آستانه بیهوشی قرار گرفتم اما شاگردم رسید و با ضربه‌های محکم چوب دستی، پایم را از دهانش بیرون کشید و فراری‌اش داد.»
قضات شورا با شنیدن اظهارات پیرمرد و همچنین دفاعیات صاحب انبار و بررسی مستندات پرونده در پایان جلسه رأی به پرداخت یک و ۳ دهم درصد دیه کامل به شاکی را دادند.

برچسب‌ها, ,

۱ Comment

  1. زهره می‌گه:

    صاحب سگ واقعا سهل انگاری کرده است. خدا را شکر کند که این مبلغ جریمه شده است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN