Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: رئیس اداره محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از بازدید کارشناسان این اداره از مرکز نگهداری حیات وحش پارک شهر در راستای نظارت بر ساماندهی مراکز نگهداری حیات وحش استان خبر داد.

به گزارش سامات امیرعباس احمدی با اعلام این خبر گفت: با توجه به تفاهم نامه منعقده بین اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و سازمان دامپزشکی و پیرو اهداف مشترک از جمله نظارت بر ساماندهی مراکز نگهداری حیات وحش و کنترل بیماریهای مشترک حیوانات اهلی و وحشی،طی چند روز گذشته کارشناسان این اداره به همراه کارشناس اداره کل دامپزشکی استان از مرکز نگهداری حیات وحش پارک شهر بازدید نموده اند.

وی با بیان اینکه این مرکز  فاقد مجوز زیست محیطی می باشد، افزود: بر این اساس مکاتباتی با شهرداری منطقه ۲۲ تهران  صورت گرفته تا ضمن ارسال مدارک و مستندات و طرح توجیهی فنی جهت اخذ مجوز زیست محیطی نسبت به اصلاح و رفع مشکلات مشاهده شده اقدام نمایند.

احمدی با اشاره به اینکه مراکز نگهداری داخل پارکهای شهری یکی از محلهای بسیار حساس از نظر امکان شیوع بیماریهای مشترک انسان و حیات وحش می باشد،اظهار داشت: مراقبت و نظارت بر این مراکز یکی از برنامه های اصلی این اداره بوده و حضور مناسب دامپزشکان مورد اعتماد در این مجموعه و کنترلهای بالینی آنها بسیار حائز اهمیت می باشد و شهرداریهای مناطق نیز  می بایست نسبت به این امر توجه خاصی داشته باشند.

۱ Comment

  1. زهره می‌گه:

    همانطور که همیشه از مراکز درمانی اعم از کلینیک ها و بیمارستانها و آزمایشگاههای تشخیص طبی از معاونت درمان بازرسانی بطور همیشگی و سرزده برای بررسی فعالیتهای آنها و چند و چون تبعیت از قانون، ماموریت می یابند برای بررسی از وضعیت سلامتی حیوانات بایستی دامپزشکان مرتبا آنجا را کنترل نمایند.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN