Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7747

دیده بان حقوق حیوانات: در مرغداری‌های آلمان، نوک مرغ‌ها را می‌زنند و کوتاه می‌کنند. هدف این است که مرغ‌ها به هم نوک نزنند و یکدیگر را زخمی نکنند. اکنون با تلاش حامیان حقوق حیوانات، این کار در آلمان ممنوع شده است.

به گزارش دویچه وله در مرغداری‌های آلمان نوک مرغ‌ها را به وسیله چاقوهای داغی با دمای ۸۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌چینند، یا به صورت مدرن با استفاده از اشعه لیزر، نوک مرغ را کوتاه می‌کنند. با این کار از حمله مرغ‌ها به یکدیگر جلوگیری می‌شود. مرغ‌ها به خصوص در هفته‌های آخر پرورش، یعنی زمانی که رشد کرده‌اند و نیاز به فضای بیشتری دارند مدام با هم درگیر می‌شوند. افزون بر این، زمانی که استرس و ناراحتی مرغ‌ها بالا می‌رود، آنها بیشتر به یکدیگر نوک می‌زنند، زیرا در مرغداری‌ها امکانات دیگری برای مشغول کردن خود ندارند و محیط زندگی آنها بسیار تنگ و محدود است.

پیروزی حامیان حقوق حیوانات

چیدن نوک‌ مرغ‌ها در مرغداری‌های آلمان همواره مورد انتقاد حامیان حقوق حیوانات بوده است. اولین استانی که این کار در آن ممنوع شد، استان نیدرزاکسن آلمان بود. این عمل در استان مزبور از سال ۲۰۱۷ به بعد ممنوع شده است. پس از آن قرار بود که ۱۰ استان دیگر نیز این کار را ممنوع کنند. اما این روزها حامیان حقوق حیوانات پیروزی کامل خود را اعلام کردند. از سال ۲۰۱۷ در سرتاسر آلمان این کار ممنوع خواهد شد.

موسسه کنترل روش‌های نگهداری از حیوانات

در آلمان موسسه‌ای وجود دارد که روش‌های نگهداری از حیوانات را کنترل می‌کند. تمام شرکت‌های تولید تخم مرغ باید اجازه‌ی موسسه یادشده را داشته باشند. به عبارت دیگر تمام سوپرمارکت‌های آلمان باید فرآورده‌های حیوانی را زیر نظارت مؤسسه یادشده عرضه کنند. حدود ۵۰۰۰ مرغداری با ۷۰ میلیون مرغ، گواهینامه این موسسه را دارند. در این مرغداری‌ها سالانه حدود ۲۰ میلیارد تخم مرغ تولید می‌شود.

ایجاد سرگرمی برای مرغ‌ها

کارشناسان عقیده دارند که به جای چیدن نوک مرغ‌ها بهتر است که برای آنها سرگرمی ایجاد شود. حامیان حقوق حیوانات پیشنهاد می‌کنند که زیر پای آنها بیشتر خاک نرم آمیخته با سنگ و سبوس ریخته شود تا مشغولیت بیشتری داشته باشند و همدیگر را کمتر نوک بزنند.
با ممنوعیت کوتاه کردن نوک مرغ‌ها، قیمت تخم مرغ در آلمان بالا خواهد رفت.

۱ Comment

  1. کامبیز بیات می‌گه:

    امیدوارم حامی حیوانات در آلمان فکری هم برای خرگوش های بیچاره بکنن.در کشور آلمان گوشت خرگوش طرفدارای زیادی داره.

Leave a Reply


© ۷۹۷۳ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN