Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7748

دیده بان حقوق حیوانات: “ژیلا پورایرانی” بانوی ایرانی ساکن تبریز سال های برای دفاع از حقوق حیوانات خیابانی تلاش کرده است. کوشش های او در نهایت نتیجه داد و به تاسیس سرپناهی برای سگ های بی پناه و ممنوع شدن کشتار سگ های خیابانی از سوی شورای شهر تبریز انجامید.

به گزارش “تدبیر”، نشریه “هافینگتون پست” با انتشار گزارشی درباره تلاش های “ژیلا پورایرانی” در تبریز برای نجات جان سگ های بی سرپرست آن شهر می نویسد:”کشتن سگ های بی سرپرست در ایران امری متداول است. با این حال، در حال حاضر در شهر “تبریز” در شمال غربی ایران کشتن سگ ها غیر قانونی اعلام شده است.

این موضوع با کوشش های بانویی ایرانی عملی شده است. او برای نجات جان سگ هایی مبارزه کرده که خود قادر به دفاع از حقوق شان نبوده اند.

“ژیلا پور ایرانی” با احداث پناهگاه های خصوصی برای سگ های خیابانی و بدون سرپرست برای نجات جان آن ها گام برداشته است. گفته شده که پیکار اصلی این بانوی ایرانی علیه شرکتی خصوصی در تبریز بوده که در سال های گذشته در حدود ۴۰۰ سگ را با شیوه های مختلف از جمله زنده به گور کردن، مرگ بر اثر گرسنگی دادن و یا با سیم خاردار به قتل رسانده است.”

“هافینگتون پست” در ادامه می افزاید:”خانم “پورایرانی” می گوید که یک سال تمام به دلیل آن چه بر سگ های تبریز رفته بود احساس افسردگی و اضطراب می کرده است. او اظهار داشته که سرپناه برای سگ های شهر را با استفاده از زمین اهدا شده توسط یکی از ثروتمندان ایرانی، دریافت وام و فروش طلاهای خود ساخته است. بر اثر مبارزات طولانی این بانوی ایرانی شورای اسلامی شهر تبریز در نهایت با ممنوعیت کشتار حیوانات خیابانی موافقت کرده است. سرپناه اخیر برای حیوانات “پردیس” نام دارد. خانم “پور ایرانی” امیدوار است که در شهرهای دیگر ایران نیز اقدامات مشابهی صورت گیرد.”

۸ Comments

 1. زهره می‌گه:

  او جاودانه شد. چون او تنها غصه نمی خورد. و تنها حرف نمی زد. او آستین همت بالا زد و از خود گذشت از مالش- از وقتش- از آسایش و آرامشش. او نا امید نشد. او ترجمان عملی واژه عشق است. عشق به معبود- عشق به خالق هستی- چون زیباترین و عمیق ترین تجلی عشق به خالق عشق به مظلوم ترین و فراموش شده ترین مخلوقات اوست.

 2. یادگار می‌گه:

  سلام ………….سلام به خدا ….به خدایی که وقتی مرا افرید عشق را هم افرید. اما انها در گوشم خواندند سگ نجس است . من انها را باور نکردم اما فلانیها باورشان کردند و سگها را بی رحمانه کشتند . باوفاترین دوست انسان را …….. من سگها را نوازش خواهم کرد با انها زندگی خواهم کرد میخواهم نجس باشم اما انسان بودنم را فراموش نکنم ……………………….

 3. علی می‌گه:

  درود بر شرف این خانم….مسئولین یاد بگیرند….
  با آرزوی سلامتی و موفقیت برای خانم ژیلا پورایرانی و خانواده محترم ایشان.

 4. محمودتبریزی می‌گه:

  سلام در بالای شهر نشسته اید کوچه های تمیز وقتی حومه شهر زوزه سگها نمیذاره تا صبح بخوابی وقتی بچه ات میگه میترسم از سگ برم مدرسه معنی پاکسازی سگ را مکیفهمید والی کسی دوست نداره سگی را بکشه اما مجبوریم اما بروش انسانی

  • تحریریه می‌گه:

   درود بر شما،
   سگ با کشتن کم نمیشه. هر کشتنی یه جای خالی باز می کنه برای اینکه یه سگ دیگه جای خالی رو پر کنه. تعداد سگ ها مستقیما با حجم زباله در دسترسشون مرتبطه. دفع صحیح زباله باعث کنترل جمعیت سگ ها میشه.
   بچه های ما اگر خطری در راهشون باشه (که البته خیلی خطرات بزرگ تر از سگ سر راهشونه)، همراه بزرگ تر میرن مدرسه.
   به علاوه محل زندگی از پشت مانیتور قابل تشخیص نیست.

 5. مینا می‌گه:

  از دیروز یک سوال واسم پیش اومده مگه شاهین در مناطق شهری هم زندگی میکنه ؟!
  در نقطه ای از شهری که توش زندگی میکنم مدت چند ساله که برای قمری ها و گنجشک ها ارزن می ریزم . اما دیروز جلو چشم خودم تو همون نقطه یک قمری بدست پرنده ای که شباهت زیادی به شاهین داشت شکار شد . اون شاهین دیگه محمل تجمع این چند تا پرنده رو حتما خوب یاد گرفته .
  حالا از دیروز تا الان مرددم که آیا به غذا دادن به پرنده ها ادامه بدم یا نه ؟
  اونم تو این هوای سرد و یخبندان !!

  • تحریریه می‌گه:

   بله! گونه های زیادی از پرندگان شکاری در شهر رویت می شوند و تعداد قابل توجهی از پرندگان شکاری کوچک در شهر ها ساکنند و غذای خود را به شکل طبیعی از طعمه های موجود انتخاب می کنند. هیچ نکته عجیبی در آنچه دیده اید وجود ندارد جز اینکه شاهد یکی از زیباترین و صحیح ترین رفتارهای حیات وحش شهری با هم بوده اید!
   از اعلام حضور پرنده شکاری به مردم خودداری کنید تا مبادا آنها که اهل صید و صیادی هستند مشکلی برای این حیوانات ایجاد کنند. حضور این پرندگان نشانه خوبی برای سلامت اکوسیستم است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN