Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7775

دیده بان حقوق حیوانات: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه از تلف شدن یک قلاده خرس قهوه ای در منطقه ارجمند از توابع فیروزکوه خبر داد.

به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران، رضا کرمی گفت: سه شنبه هفته گذشته ماموران اجرایی شهرستان فیروزکوه در حین و گشت و پایش ارتفاعات بهنک توابع ارجمند متوجه لاشه خرس عظیم الجثه ای شدند که چند روزی از تلف شدن آن گذشته بود.

وی با بیان اینکه مشکلاتی از جمله خشکسالی،تخریب مراتع و جنگلها، وجود جاده های متعدد عشایری و ترانزیتی و ساخت و سازها و شکارچیان غیر مجاز عرصه را برای زیست حیات وحش به تنگ آورده اظهار داشت:از سال ۱۳۸۰ به بعد این سومین خرسی است که در شهرستان فیروزکوه به دلایل مختلف از جمله شکار و یا تصادف با خودرو از بین رفته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه با اشاره به اینکه شکایاتی در ماهها و سالهای گذشته مبنی بر حمله خرس به کندوهای عسل و باغات شهرستان نیز به این اداره ارسال گردیده تصریح کرد:با توجه به اینکه لاشه این خرس به علت ماندگی و گرمای هوا دچار بوی تعفن و کرم زدگی گردیده بود عملا اعلام دقیق علت تلف شدن این حیوان قابل ذکر نیست،لیکن بررسی و تحقیقات در این خصوص انجام خواهد شد.

کرمی ادامه داد:البته وجود خرس در زیستگاههای استان تهران به دفعات گزارش گردیده و یا توسط محیطبانان استان مشاهده شده است.

وی در پایان از شهروندان خواست با همکاری بیشتر با این اداره زمینه های حفظ و حراست از مواهب الهی و جلوگیری از نابودی حیات وحش را هموار کرده تا بستر مناسبی جهت جذب گردشگر و اشتغال در زمینه گردشگری در شهرستان ایجاد شود.

Animal-Rights-Watch-ARW-7776

برچسب‌ها, ,

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN