Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: بعد از سه سال انتظار سه راس گورخر ایرانی در سایت تکثیر و نگهداری پارک ملی توران شاهرود متولد شدند.

عباس علی دامنگیر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خوشبختانه بعد از سه سال در سایت تکثیر و نگهداری گورخر ایرانی در شاهرود شاهد تولد سه راس گورخر سالم در شهریور ماه جاری بودیم.

وی با بیان اینکه گورخرها عموما در فصل بهار زایمان می کنند که البته تاخیر سه ماهه زایمان این گورخرها در دست بررسی است افزود: ولی گرمای شدید هوا، خشکسالی سالجاری و تکثیر در اسارت محتمل ترین گزینه ها در تغییر زمان زایمان است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سمنان با یادآوری اینکه این استان دارای دو ذخیرگاه به نام های ذخیره گاه زیستکره توران شاهرود و کویر مرکزی است افزود: این مهم ۶٨ درصد کل ذخیره گاه های زیست کره کشور را شامل می شود.

دامنگیر در خاتمه تصریح کرد: زیستکره توران بیارجمند شاهرود بزرگترین زیستکره کشور است و دارای ۴۱ گونه پستاندار، ۱۶۷ گونه پرنده، ۴۲ گونه خزنده، دو گونه دوزیست شناسایی شده که از لحاظ گونه های ویژه جانوران وحشی و همچنین تنوع آن در مقیاس جهانی کم نظیر است.

http://multimedia.mehrnews.com/Original/1393/06/08/IMG14495075.jpg

http://multimedia.mehrnews.com/original/1393/06/08/IMG14494969.jpg

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN