Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-Arrest

دیده بان حقوق حیوانات:  در راستای مبارزه با نگهداری و خرید و فروش غیرمجاز حیات وحش، مامورین یگان حفاظت این اداره کل پس از هماهنگی با مقامات قضایی استان و با همکاری نیروی انتظامی و اداره نظارت بر اماکن عمومی شهرستان شهرکرد، ۱۰۵ قطعه پرنده وحشی حمایت شده که بصورت غیرمجاز در اماکن عمومی و مراکز نگهداری و پرنده فروشی های سطح شهرستان شهرکرد نگهداری می شدند، کشف و ضبط گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: در راستای مبارزه با نگهداری و خرید و فروش حیات وحش بصورت غیرمجاز، مامورین یگان حفاظت این اداره کل پس از هماهنگی با مقامات قضایی استان، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان در قالب ۳ اکیپ، با حضور ۱۲ نفر از پرسنل یگان با همکاری نیروی انتظامی و اداره نظارت بر اماکن عمومی شهرستان شهرکرد در سطح این شهرستان اجرا شد. شهرام احمدی افزود: در جریان این عملیات ۱۰۵ قطعه پرنده از نوع سهره طلایی، طرقه وحشی، بلبل و کمرکولی کشف و ضبط گردید. وی تصریح کرد: پس از تنظیم صورتجلسات تخلف، موارد به مقامات قضایی استان تسلیم گردید. احمدی با اشاره به اینکه اکثر پرندگان مذکور قابلیت بازگشت به طبیعت را دارا بوده اند گفت: طی برنامه ای با حضور رسانه های ارتباط جمعی استان، این پرندگان به همراه چند قطعه پرنده مصدوم که در این اداره کل بهبود و آماده بازگشت به طبیعت شده بودند، در زیستگاه های خود رهاسازی شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: در کنار اقدامات آموزشی و فرهنگ سازی، این گونه اقدامات می تواند در جلوگیری از فعالیت افراد سودجو نقش موثری را ایفا نماید. احمدی چهارمحال و بختیاری را دارای ۳/۲۸ گونه بومی در میلیون هکتار عنوان نمود و این استان را با ۱۲۰۰ گونه گیاهی و ۲۹۴ گونه جانوری، یکی از استان های مهم در زمینه تنوع زیستی در کشور دانست. وی حفاظت از این تنوع زیستی را یکی از اولویت های این اداره کل عنوان نمود.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN