Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7908

دیده بان حقوق حیوانات/ مهدی نبوی*: هفته پیش سفر کوتاهی به شهر زیبای اصفهان داشتم. با تعاریفی که از باغ پرندگان شنیده بودم به عنوان اولین مقصد راهی آنجا شدم. محیط بسیار زیبا و دل انگیز آنجا بهمراه آواز پرندگان رنگارنگش هوش از سر آدمی می برد. تازه داشتم در دل به دست اندرکاران این مجموعه به خاطر مهیا کردن محیط مناسب برای پرندگان ( بالای مجموعه تور بزرگی با ارتفاع بالا داشت و بیشتر پرندگان آزاد بودند) آفرین میگفتم که جلوی قفسی خشکم زد !

اطلاعیه ساده و گویا بود : ” پرندگان این قفس به فروش می رسند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به ساختمان اداری مراجعه فرمایید”.

کاری به نوع پرندگان آن قفس نداریم که مرغ و خروس معمولی بود یا فلان پرنده ی نادر شاخ آفریقا ! پرنده پرنده است و مجموعه های محیط زیستی علی الخصوص باغ پرندگان باید مامن آن ها باشند. در روزگاری که تمام دنیا به فکر حفظ محیط زیست و حفظ گونه های گیاهی و جانوری هستند، ما در باغ پرندگان ! پرنده میفروشیم.

دیدن اطلاعیه فروش پرنده در دکان های پرنده فروشی فلان خیابان شاید عادی باشد ( که البته بساط آنها نیز به نظر حقیر باید جمع شود) اما باغ پرندگان چرا به جای نگهداری از پرندگان آن ها را می فروشد؟؟؟ مگر آنجا محل تجارت پرنده است؟ اگر این پرندگان بی آزار به دردتان نمیخورند، جذابیت ندارند، مریضند، از استایل آنها خوشتان نمی آید! راه کار خیلی ساده است ! رهایشان کنید! رهایشان کنید در طبیعت تا پی سرنوشت خویش بروند. عکس این اطلاعیه را هم به تابناک ارسال کرده ام.امیدوارم مسئولین محیط زیست اصفهان رسیدگی کنند. هرچند کندن این اطلاعیه کار بسیار راحتی است و دیوار حاشا بلند !

* تابناک/ نگاه شما

۱ Comment

  1. […] پرنده فروشی علنی در باغ پرندگان اصفهان/ سند تصویری | &#8230… […]

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN