Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7896

دیده بان حقوق حیوانات: در حالی که برخی رسانه ها خبر از ضرب و شتم یک کفتار در شهر قم گزارش می دهند، اداره محیط زیست قم دلیل مرگ یک کفتار در این استان را حادثه تصادف جاده ای گزارش داده است.

تصادفات جاده ای یکی از مهم ترین دلایل مرگ و میر حیات وحش در کشور محسوب می شوند.

تلاش ماموران اجرایی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم برای نجات یک قلاده کفتار آسیب دیده به نتیجه نرسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، رییس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل با اشاره به مشاهده یک قلاده کفتار آسیب دیده در منطقه قنوات قم در سخنانی اظهار داشت: پس از دریافت گزارش مردمی مبنی بر تصادف یک قلاده کفتار با خودرو در ابتدای جاده قنوات، ماموران اجرایی این اداره کل به سرعت به محل اعزام شدند.

محمدرضا عابدی مقدم در ادامه افزود: این حیوان که به شدت مجروح و آسیب دیده بود، پس از زنده گیری و مهار، تحت اقدامات اولیه دامپزشکی قرار گرفت و توسط کارشناسان حیات وحش و یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم به این اداره کل انتقال یافت.

وی با بیان اینکه کفتار آسیب دیده به سرعت توسط دامپزشک معتمد اداره کل مورد معاینه قرار گرفت، خاطرنشان کرد: با تشخیص وضعیت بحرانی این حیوان، جهت ادامه درمان و تیمار به کلینک پردیسان انتقال یافت که متاسفانه با وجود همه تلاش ها به دلیل شدت جراحات و خونریزی داخلی تلف شد.

رییس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در پایان بر ضرورت همکاری و مشارکت آحاد جامعه برای حفظ و حراست از این موهبت های الهی تاکید کرد و گفت: عموم شهروندان می توانند در راستای حمایت از حیات وحش، گزارش های خود مبنی بر نگهداری، خرید و فروش و یا مشاهده جانوران وحشی آسیب دیده را در تمام ساعات شبانه روز با شماره تلفن ۱۵۴۰ در میان بگذارند.

برچسب‌ها, ,

۳ Comments

 1. nature می‌گه:

  در خبرها گفته شده بود نیروی انتظامی اداره محیط زیست را از ماجرا باخبر کرده و محیط بانان وقتی به حیوان می رسند حیوان را با طنابی بسته به درخت ظاهرا پیدا می کنند، آخه کدام بیمار روانی می رود یک کفتار تصادفی را با طناب به درخت ببندد برای توجیه اهمال کاری مردم و مسئولین دلیل مرگ تصادف اعلام شده… وگرنه چه دلیلی داشت که مثلا مردم یا نیروی انتظامی حیوان تصادفی را به درخت ببندد…

 2. nature می‌گه:

  به نظر می رسه اعلام تصادفی بودن حیوان دروغ است اصل خبر:

  ساعت ۷٫۳۰ صبح روز سه شنبه ۱۳۹۳/۶/۱۸ نیروهای یگان محیط زیست استان قم از طریق مامورین نیروی انتظامی در جریان زخمی شدن یک حیوان بزرگ جثه در جاده قنوات در حاشیه شهر قم قرار می گیرند.

  محیط بانان بلافاصله عازم محل حادثه شده و با یک کفتار راه راه آسیب دیده مواجه می شوند که توسط طناب به نقطه ای بسته شده و بی حال بر روی زمین افتاده است.

  منبع:

  http://www.iew.ir/1393/06/20/28957

 3. کمال می‌گه:

  نمیدونم علت این تکذیبیه اداره محیط زیست قم چیه؟!!
  که بگن مردم قم بابقیه فرق میکنند؟
  وقتی دامپزشک کفتار نظرش بر آزاره و همه شواهداینو میگه چرا اصل خبررو تغییر میدن؟!!
  کمی راستگو باشید یا به تناقضات پاسخ بدید.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN