Subscribe: RSS Twitter

http://img7.irna.ir/1393/13930629/81318591/81318591-5961087.jpg

دیده بان حقوق حیوانات: یک گربه وحشی که درون یک حلقه چاه خشک سقوط کرده بود، توسط ماموران محیط زیست آمل نجات یافت و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آمل در این باره به ایرنا گفت: این گربه وحشی با فاصله گرفتن از زیستگاه طبیعی خود، در روستای «اجوارکلا» از توابع بخش دشت سر به داخل چاهی خشک سقوط کرد.

«بهمن صادق نژاد» افزود: یکی از اهالی روستا این حادثه را به اداره حفاظت محیط زیست آمل اطلاع داد و ماموران نیز بلافاصله به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: گربه وحشی به علت ترس از اهالی روستا در مسیر فرار در داخل این چاه عمیق افتاده بود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آمل گفت: چهار نفر از ماموران این اداره با کمک یکی از کوهنوردان شهرستان آمل گربه وحشی را که نسل آن رو به کاهش است، زنده گیری کرده و از مرگ حتمی نجات دادند.

صادق نژاد افزود: این گربه وحشی پس از نجات و اطمینان از سلامت، در زیستگاه طبیعی اطراف جنگل های «بلیران» شهرستان آمل رها شد.

وی از مردم خواست با مشاهده ورود هرگونه از حیوانات به روستا و محل زندگی خود، بلافاصله با محیط زیست تماس بگیرند و این حیوانات را از صدمه دیدن و سوء استفاده شکارچیان نجات دهند.

رییس اداره محیط زیست آمل خشکسالی و تخریب زیستگاه جانوران را از علل اصلی حضور حیوانات وحشی در حوالی شهرها و روستاها دانست.

برچسب‌ها, ,

۱ Comment

  1. زهره می‌گه:

    خداوند سلامتی- و برکات مادی و معنوی اش را بر نجات دهندگان حیوانات بیگناه نازل فرماید! رفتن داخل چنین چاهی بسیار بسیار دشوار است اما انسانیت آنقدر در وجود محیطبان قوی است که خود را برای نجات حیوان گرفتار به آب و آتش می زند. خدا همیشه حامی و پشتیبان محیطبانان عزیز میهن باشد!

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN