Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-7946

دیده بان حقوق حیوانات: کمپین پرواز جهت اقدامات ترویجی و قانونی برای کمک به مسوولان جهت توقف نسل کشی پرندگان مهاجر شمال کشور، به ویژه منطقه فریدونکنار اعلام موجودیت کرد.

در بیانیه اعلام موجودیت این کمپین آمده است:

«تالاب بین المللی فریدونکنار دارای جایگاه ثبت شده در کنوانسیون بین المللی رامسر، جزء یکی از ارزشمندترین زیستگاه پرندگان آبزی در ایران به شمار می رود.

با توجه به اینکه سالانه این تالاب میزبان تعداد بی شماری از پرندگان مهاجر و همچنین گونه های در معرض خطر انقراض کشوری و جهانی است که از ارزش زیستی انکارناپذیری برخوردار هستند، از این رو بر آن شدیم تا برای حراست از حیات وحش کشوردر مقابل نسل کشی پرندگان آبزی تالاب بین المللی فریدونکنار توسط شکارچیان و صیادان غیر مجاز این منطقه اقدام کنیم.

مناطق فریدونکنار، سرخرود و میانکاله از چنان غنای زیستی با ارزشی برخوردار هستند که می توانند به یکی از قطب های پرنده نگری در کشور تبدیل شوند اما در حال حاضر، نبض تعداد زیادی از گونه های در معرض خطر این مناطق توسط شکارچیان،به شماره افتاده است.

از شما دعوت می کنیم تا ما را برای پایان دادن به کشتار، زنده گیری و قاچاق این پرندگان، همراهی و حمایت کنید تا از طریق مشارکت افراد متخصص، علاقه مند و طبیعت دوست این سرزمین، بتوانیم طی اقدامی به هنگام، وضعیت کنونی حیات وحش شمال این سرزمین را از حالت وخیم و شکننده خارج کرده و زمینه ای مناسب برای ارتقای سطح کیفی پاسداری از این گونه های ارزشمند را فراهم سازیم. با توجه به مباحث تخصصی انجام شده، هدف گذاری برای نخستین گام این کمپین، متوقف کردن تعبیه دام های هوایی در سال ۱۳۹۳ خواهد بود.

امید آنکه بتوانیم اقدامات نقض کننده حقوق حیوانات که به صورت چشمگیری توسط صیادان و شکارچیان صورت می گیرد را متوقف سازیم و امنیت را به زیستگاه این پرندگان برگردانیم.

در صورت تمایل به همراهی، برای تعیین زمینه فعالیت مشترک در اولین فرصت:

۱- لوگوی مجموعه مایل به همراهی

۲- تلفن تماس (ترجیحا شماره ای که برای تماس وایبری نیز تنظیم شده باشد.)

۳- ایمیلتان

را به آدرس parvaz.campaign@gmail.com ارسال فرمایید.»

دیده بان حقوق حیوانات همراه این کمپین خواهد بود.

۷ Comments

 1. Homa.Smn می‌گه:

  رشته ی من گرافیک هست و عکاسِ طبیعت هستم

 2. nature می‌گه:

  میل زدم برای این گروه… اگر گروه زیادی از اعضای انجمن های مرتبط عازم فریدونکنار شوند تجمع آرام دوستداران طبیعت می تواند نتیجه بخش باشد؟!

 3. حمایت می‌گه:

  من متاسفانه به خاطر شغلم چند ماهی هست تو این شهر بی […] زندگی میکنم، دیدا مخالف این نوع شکار هاهستم و بارها سعی کردم تذکر و اگاهی بدم ولی متاسفانه قشری که اینکار رو میکنند […]تر از این حرفها هستند یک مشت جوون بی خیال که تفریحشون این کاره، هر جور بتونم در این راه کمک خواهم کرد

 4. سعید می‌گه:

  سلام.ایمیل فرستادم و از چند نفر دیگه هم دعوت کردم که اینکار را انجام دهند. به امید برقرای حق و عدالت.

 5. وحید می‌گه:

  با سلام من اهل خراسانم و زنبوردار این فاجعه رو وقتی بابلسر دانشجو بودم رفتم از نزدیک دیدم انقدر راحت می فروختن و مردم هم استقبال می کردند .انگار که مرغ خونگی دارن میفروشن انشالله نوش دارو پس از مرگ سهراب نشه

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN