Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-5283

دیده بان حقوق حیوانات: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با بیان اینکه ادعای وجود ۵۰ میلیون موش در شهر تهران کاملا غیرواقعی است، گفت: براساس روش های علمی تا یک ماه آینده تعداد موش های شهر تهران را اعلام می کنیم. ادعای دلالان درباره تعداد موش های شهر تهران کذب محض است.

به گزارش آرمان چند روز پیش، «محمد حقانی» رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر از آمار ۵۰ میلیون موش زنده خوار در پایتخت خبر داده بود. بر اساس این ادعا به ازای هر تهرانی، چهار موش در شهر وجود دارد. این در حالی است که براساس استانداردهای جهانی، وجود یک موش به ازای هر انسان طبیعی و جزء لاینفک اکوسیستم زندگی انسانی محسوب می شود. بر اساس اظهارات، گروهی از سازمان ها وجود ۲۰، گروهی دیگر ۳۰ و گروهی ۶۰ و حتی ۷۰ میلیون موش را در شهر اعلام کرده اند. همچنین گفته می شود، بیشترین جمعیت موش ها درمناطق شش و ۲۰ هستند که آن هم به دلیل وجود رستوران ها و فست فودها در منطقه شش و زمین های کشاورزی در منطقه ۲۰ است.
با این اوصاف مسئولان شهرداری تهران، این صحبت ها را غیرواقعی دانسته و برای اینکه حرفشان را اثبات کنند، می گویند: بر اساس روش های علمی تا یک ماه آینده تعداد موش های شهر تهران را اعلام می کنیم. وجود موش ها در خیابان های مرکزی پایتخت مانند بخش هایی از خیابان ولیعصر به راحتی قابل مشاهده است و امکان ندارد فردی در این خیابان ها رفت و آمد کرده و با این جانور موذی مواجه نشود. با این حال، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران وجود این تعداد موش در شهر تهران را تکذیب کرد و گفت: در این مدت افراد مختلفی شروع به فعالیت کردند که تعدادی از آنها دلال سم بوده و تعدادی نیز به قصد سودجویی و ادعاهای دروغین، قصد داشتند در جهت کاهش جمعیت موش در شهر تهران کارهای دور از واقعیت و غیرعلمی انجام دهند.
 «رضا قدیمی» با بیان اینکه عده ای از این افراد ادعا می کردند که روش جدیدی ابداع کرده اند، افزود: این در حالی بود که شرکت ساماندهی از همان ابتدای شروع فعالیت خود در زمینه کاهش جانوران مضر شهری، کارگروهی متشکل از اساتید دانشگاه و متخصص که دارای سوابق علمی و کتاب های تخصصی در این زمینه بودند، تشکیل داده است. مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با بیان اینکه بعد از تشکیل این کارگروه از افرادی که ادعایی در زمینه ابداع دانش جدید در جهت کاهش این جانوران مضر شهری داشتند دعوت به عمل آوردیم، اظهار کرد: این افراد به دلیل عدم پشتوانه علمی و تشویش اذهان عمومی به غیرواقعی جلوه دادن واقعیت پرداختند.
او با تاکید بر اینکه این افراد واقعیت موجود در شهر را بر خلاف واقعیت ممکن جلوه می دهند، خاطرنشان کرد: در این مدت هزاران نفر در تهران زحمات شبانه روزی برای حذف این جانوران کشیده اند و این در حالیست که فعالیت های ما در این زمینه مبتنی بر آخرین یافته های علمی و دانشگاهی و تجربیات روز دنیاست. قدیمی با بیان اینکه وجود آمار۵۰ میلیون موش در شهر تهران کاملا غیرواقعی است، گفت: اگر این حرف کذب، صحت داشته باشد، شهر تهران به کلی نابود می شود زیرا این تعداد موش نیاز به لانه، غذا، پناهگاه و آبی که مصرف می کنند، دارند و درنهایت با این شرایط باید تهران به یک شهر متروکه تبدیل می شد.
او با بیان اینکه شهر نیویورک که آلوده ترین شهر دنیاست هم ۵۰ میلیون موش ندارد، اظهار کرد: نیویورک یک ابرشهر است و به دلیل مسائل پیچیده ای که دارد، به طور تقریبی ۷ تا ۸ میلیون موش دارد. پس چگونه شهر تهران می تواند چندین برابر این شهر موش داشته باشد! قدیمی با اشاره به اینکه تا یک ماه آینده به طور حتم تعداد موش های شهر تهران را اعلام خواهیم کرد، یاد آور شد: برآورد تعداد موش در هر شهری بر اساس روش capture re capture است یعنی موسسات علمی بر اساس روش های علمی با استفاده از سیستم های مخصوص خود آمارگیری می کنند. مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با بیان اینکه برای برآورد تعداد موش های شهر تهران با ۳ موسسه قرارداد بسته شده است، اظهار کرد: این نتیجه تا یک ماه آینده اعلام می شود تا مشخص شود که شهر تهران چه میزان موش دارد. او با تاکید بر اینکه طرح این موضوع در آستانه بازگشایی مدارس به جز تشویش اذهان عمومی چیز دیگری نیست، گفت: قصد این افراد سودجویی است.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درخصوص اینکه در چند ماه گذشته کاهش چشمگیری در جمعیت موش در شهر تهران داشته ایم، افزود: گواه این موضوع عدم وجود موش در خیابان های ستارخان، پیروزی، شادمان، بهشتی، شریعتی، کارگر و … است. به عنوان مثال در سال گذشته در شب های احیا گزارشات زیادی را از سامانه ۱۸۸۸ در زمینه وجود موش در خیابان های تهران داشتم، اما امسال تعداد این پیام ها به شدت کاهش پیدا کرد. به گزارش ایسنا، قدیمی با اشاره به اینکه ما نمی گوییم موش ها در شهر تهران ریشه کن شده اند، افزود: ظرف چند ماه آینده با همین روش های امحا، وجود موش در شهر تهران را به حداقل ممکن آن می رسانیم.

_______________________

آنها را نکشید، هیچ کس به آنها محبت نمی کند!/ آیا راه عالمانه کنترل حیوانات شهری کشتن است؟

موش‌ها رفته‌اند دلال‌ها هم بروند!

جوسازی رسانه ای مدیریت شهری برای گردش مالی هنگفت از طریق موش کشی: احتمال حمله ۵۰ میلیون موش به تهران!

شش ماه دیگر تهران موش‌های میلیونی‌اش را نخواهد داشت؟!

معدوم سازی موش های تهران با اسلحه، روش های شیمیایی و مکانیکی! روشهای غیر کارآمد و آزارنده برای برخورد با حیوانات شهری

آیا راه کنترل جمعیت حیوانات این است؟/ تصویر +۱۲

آیا راه کنترل جمعیت حیوانات این است؟/ تصویر +۱۸

معدوم سازی موش های تهران با اسلحه، روش های شیمیایی و مکانیکی! روشهای غیر کارآمد و آزارنده برای برخورد با حیوانات شهری

طرح سگ کشی شهرداری رامسر به قتل زن جوان منجر شد

آغاز طرح “مرگ ترحم‌آمیز” سگ‌های ولگرد/ جمع اضداد: کشتن و ترحم

پس از سالها حیوان کشی: اولین گام شهرداری در مسیر صحیح کنترل حیوانات شهری/ مانور آموزشی صنوف آلوده‌کننده شهری

کدام مقصریم؟ ما یا موش ها؟ / صحنه های تاسف بار از زباله خرید شب عید/ تصویری

تک‌تیراندازهای حرفه‌ای در کمین موش‌های شهر/ امتداد روش های بی نتیجه و آزارنده

پس از پلنگ ها، این بار موش ها به مجلس می روند

روش های ناجوانمردانه کشتار حیوانات در سکوت حامیان حیوانات/ تصویری

طرح کنترل جمعیت جانوران مضر شهری در دو محور ولیعصر(عج) و شریعتی اجرا شد

ادامه سگ کشی شهرداری در تهران/ موش ها مسموم می شوند

بازیگر آمریکایی شیفته موش های تهران!/ تصویر

زباله ریزی بشر و تجمع سگهای آزاد در کوهدشت/ تصویری

اجرای طرح ضربتی مبارزه با جوندگان شهری در شرق تهران

تعارض موش‌ها و آدم ها در یک روستا/ تصویری

ادعای حمله «موش‌های گوشتخوار» به یک روستا/ گزارشی جوگیرانه از خورده شدن گوسفندان توسط جربیل!

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN