Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-8018

دیده بان حقوق حیوانات: از زمان شروع فصل انتخابات، ببرها و شیرهای زنده مشخصه ثابت گردهماییهای سیاسی گروه مسلمان پاکستان-نواز (PML-N) هستند.

دختر رییس حزب، مریم نواز، از آوردن ببرهای سفید بویژه به دلیل توجه ای که آنها جلب می کنند به گردهماییهای خود لذت می برد. منابع آشکار کرده اند که ببر کمیابی بطور بیهوش سه شنبه شب به دانشگاه دامپزشکی و علوم حیوانات لاهور آورده شده. دامپزشکان سعی کردند تا او را به هوش آورند اما خطا کرده و این گونه کمیاب امروز صبح جان خود را از دست داد.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات موضوع حیوانات زنده در گردهمایی های گروه مسلمان پاکستان- نواز هفته گذشته توجه کمیسیون انتخابات را نیز به خود جلب کرده بود، بطوری که بطور خیلی فوری و قاطع جواب داده بود این موضوع خارج از حوزه اختیارات اوست. براساس گزارش WWF این ببرها در خطر انقراض بوده و بینهایت به گرما و صدا حساس هستند. با دمایی بالای ۳۰ درجه سلسیوس در لاهور و وجود صدای آزارنده در گردهماییهای سیاسی، ببر سفید بیمار شده و قدرت خود را در نتیجه کاهش آب بدن از دست داده است. WWF همچنین تایید می کند که هنرپیشه پرآوازه و طرفدار حفاظت محیط زیست فاریال گوهر طوماری را به اتفاق دادگاه عالی لاهور بر علیه استفاده غیرقانونی از حیوانات حیات وحش در گردهماییها و سایر فعالیتهای مشابه امضا خواهند کرد. WWF از این طومار حمایت خواهد کرد. این ببر سفید به عضوی از حزب تعلق داشت که «حیوان خانگی» خود را در گردهمایی سیاسی مریم نواز به نمایش گذاشت. این حیوان در گردهماییهای PML-N در پنجاب بطور فراوان دیده شده است.

قوانین مربوط به این موضوع چه هستند؟

قانون مربوط به گونه های در معرض خطر بعنوان معیاری برای حمایت کره زمین و گونه های حیوانات که در معرض تهدید یا خطر اقدامات انسانی قرار دارند در سال ۱۹۷۳ به تصویب رسید. بمنظور به اجرا درآوردن این قانون مجازات سختگیرانه ای برای هر یک از تخلفات در نظر گرفته شدند. قانون خشونت در برابر گونه های در معرض خطر انقراض چیزی بیش از فقط کشتن حیوانات و از بین بردن گیاهان متعلق به فهرست در معرض خطر یا تهدید را ممنوع می کند. همچنین مجازاتی برای آسیب رساندن، اسارت، شکار، آزار، تجارت، حمل و نقل، و سایر اقداماتی که باعث به خطر انداختن بیشتر گونه ها می شود وجود دارند. ساختار این جرایم برای خشونت نسبت به ESA سختگیرانه هستند، و شدت جریمه با هر تخلف متعاقب آن افزایش می یابد. بیشتر جرایم جدی مربوط به گونه های در معرض تهدید یا انقراض، شامل کشتن یا حمل و نقل غیرقانونی آنها در داخل مرزهای ایالتی یا خارج از کشور، بعنوان جنایت محسوب شده و سختگیرانه ترین مجازاتها را در پی دارد. جریمه برای آسیب رساندن به گونه در معرض خطر انقراض ۵۰،۰۰۰ دلار و در معرض تهدید ۲۵،۰۰۰ دلار است. بیش از یکسال حبس نیز ممکن است در نظر گرفته شود. بزه دارای مجازات کمتر سختگیرانه است. جریمه ای بالغ بر ۲۵،۰۰۰ دلار برای جرم علیه گونه های در معرض خطر انقراض درحالیکه برای گونه های در معرض خطر تهدید ممکن است به ۱۲،۰۰۰ دلار بالغ شود. چه کسی این جرایم را پرداخت خواهد کرد؟ چرا ما به افرادی با چنین قدرت مغزی و همدلی کم نسبت به موجوداتی که هم رتبه ما هستند رای می دهیم؟

_________________________

استفاده از شیر در مراسم تعزیه خوانی

۱ Comment

  1. nature می‌گه:

    لعنت به همه آدمهای اهل سواستفاده که همه زیبایی های زندگی را به ناامنی و نابودی می برند…

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN