Subscribe: RSS Twitter

23-529.jpg

دیده بان حقوق حیوانات: لورا، پلنگ زخمی سزار بعد از یکسال درد و رنج خاموش شد.

دکتر ایمان معماریان، دامپزشک کلینیک پردیسان در گفت‎وگو با ایسنا بیان کرد: متأسفانه لورا بر اثر زخم‎های عمیقی که در ناحیه مقعد، شکم و زیر پاها داشت، تلف شد.

وی اضافه‌کرد: متأسفانه مسئولان سازمان محیط‌زیست علی‌رغم پیگیری‎هایی که کلینیک پردیسان انجام داد با یوتانایز(مرگ آرام)، این حیوان موافقت نکردند که این موضوع تنها به درد و رنج بیشتر آن منجر شد.

معماریان ادامه‌داد: سازمان با این کار نه تنها رنج این حیوان را افزایش داد بلکه باعث شد که نتوانیم از تخمدان آن برای لقاح‌مصنوعی، نمونه‌گیری کنیم.

این دامپزشک کلینیک پردیسان افزود: در حال حاضر سعی می‎کنیم که از لاشه آن نمونه‌گیری کنیم اما اگر در زمان زنده بودن آن این کار صورت می‎گرفت، نتایج بهتری گرفته می‎شد.

معماریان با انتقاد از سازمان محیطزیست به خاطر ندادن مجوز یوتانایتز حیوان، گفت: باید از سازمان پرسید که علت این محافظه‌کاری و مخالفت با مرگ آرام این حیوان چه بود؟

دی‌ماه پارسال ماده پلنگ جوانی در کنار رودخانه سزار هدف گلوله افراد ناشناس قرار گرفت که برای درمان به تهران منتقل شد. این پلنگ به دلیل برخورد گلوله با ستون فقرات، دچار فلج کامل شد و توانایی حرکت دادن دم، پاها و اندام تحتانی خود را نداشت و بر اثر شدت جراحات از بین رفت.

۱ Comment

  1. زهره می‌گه:

    واقعا حیوان زبان بسته نباید این همه زجر می کشید. انصاف نبود. در کشورهای متمدن دنیا مسائلی رعایت می شود که جنبه انسانی آن در نظر گرفته می شود. در فرانسه یکی از دوستان که گربه ای داشت گربه اش در سن ۷ سالگی ایدز گرفت و حیوان کلی زجر کشید و چون درمانی برای آن زبان بسته نبود و درد و رنج فراوانی را تحمل می کرد و معلوم نبود چند روز و هفته باید از درد بنالد به پیشنهاد دامپزشک با مرگ آرام، آرام گرفت.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN