Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: معاون محیط طبیعی اداره‌ کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: باغ پرندگان و باغ وحش صفه مجوز ندارند و این دو مجموعه باید مجوز‌های لازم را از حفاظت محیط زیست استان دریافت کنند.

مهدی انصاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به دو مجموعه باغ وحش صفه و باغ پرندگان اظهار کرد: باغ پرندگان و باغ وحش صفه بدون مجوز محیط زیست فعالیت می‌کنند و این دو مجموعه باید نسبت به دریافت مجوز‌های لازم از سوی حفاظت محیط زیست اقدام کنند.

وی اضافه کرد: مسئولان این دو مجموعه تاکنون اقدامی را در راستای دریافت مجوز‌های لازم برای فعالیت باغ پرندگان و باغ وحش صفه انجام نداده‌اند.

معاون محیط طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با تاکید بر اینکه ما در باغ پرندگان و باغ وحش صفه با حیات وحش و موجودات زنده مواجه هستیم، تصریح کرد: پلمب شدن این مجموعه‌ها سبب تلف شدن حیات وحش و حیوانات و پرندگان موجود در باغ پرندگان و باغ وحش صفه می‌شود.

وی با بیان اینکه مسئولان متولی امر باید در راستای دریافت مجوز‌های لازم به منظور فعالیت باغ وحش صفه و باغ پرندگان اقدام کنند، ادامه داد: در صورتی که اقدامی در راستای دریافت مجوز برای فعالیت باغ پرندگان و باغ وحش صفه صورت نگیرد، با استفاده از ابزار‌های قانونی در اختیار خود در راستای قانونی شدن فعالیت‌های این دو مجموعه اقدام می‌کنیم.

انصاری با اشاره به وجود حیوانات و پرندگان مختلف در باغ پرندگان و باغ وحش صفه تاکید کرد: برخی از پرندگان و حیوانات موجود در این دو مجموعه از گونه‌های نادر بوده و حفظ این گونه‌ها برای محیط زیست از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه روزانه افراد بسیاری از باغ پرندگان و باغ وحش صفه بازدید می‌کنند، افزود: در صورت عدم دریافت مجوز‌های لازم برای باغ وحش صفه و باغ پرندگان نسبت به انجام اقداماتی مانند جلوگیری از بلیت‌فروشی در این مجموعه‌ها اقدام می‌کنیم.

________________________

آنچه که مردم نمی بینند؛ زیر بال باغ پرندگان اصفهان/ اعلام قاچاق گسترده پرندگان در کشور توسط یک فعال محیط زیست/ تصویری

پرنده فروشی علنی در باغ پرندگان اصفهان/ سند تصویری

اسارتگاه یا باغ پرندگان اصفهان/ تصویری

شرایط ناگوار حیوانات در باغ وحش صفه اصفهان؛ اسارتگاه های حیوانات به کجا می روند؟/ تصویری

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN