Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: دامدار مسوولیت پذیر، یک گربه جنگلی که ده شترمرغ را تلف کرده بود، بخشید.

مدیر روابط عمومی محیط زیست لرستان روز دوشنبه گفت: اوایل هفته گذشته صاحب یک مزرعه پرورش شترمرغ در شهرستان ازنا در استان لرستان متوجه تلف شدن تعدادی از شترمرغ های نابالغ خود می شود که بررسی ها نشان می داد بر اثر حمله یک حیوان وحشی خفه شده اند.

محمد هادی رستمی اظهار کرد: پس از چند روز تعداد شترمرغ های تلف شده به ده عدد افزایش یافت و کارگران مزرعه متوجه ورود شبانه نوعی گربه با جثه بزرگ به داخل محوطه نگهداری شترمرغ های نابالغ شدند.

وی بیان کرد :پس از افزایش تلفات، ‘مرتضی باقری’ صاحب مزرعه، اداره محیط زیست شهرستان ازنا را در جریان گذاشت تا نسبت به حل این معضل چاره اندیشی شود.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ازنا نیز در این باره گفت: پس از اطلاع از این حادثه، به مدت دو شب در مزرعه شترمرغ کمین کردیم تا اینکه شب دوم با کمک نور چراغ قوه متوجه یک گربه شدیم که وارد محوطه نگهداری شترمرغ های نابالغ شد، اما موفق به زنده گیری حیوان نشدیم.

منصور درویشی افزود: صاحب مزرعه یک تله زنده گیری تعبیه کرده بود و لاشه یکی از شترمرغ ها را درون تله قرار داد تا گربه را به دام بیندازد.

وی اظهار کرد: دو روز بعد صاحب مزرعه با اداره محیط زیست تماس گرفت و اعلام کرد گربه جنگلی شب گذشته وارد مزرعه شده و درون قفس گرفتار شده است.

درویشی ادامه داد: وقتی به محل مراجعه کردیم، صاحب مزرعه هیچ آسیبی به گربه جنگلی وارد نکرده بود و حیوان را در سلامت کامل به ما تحویل داد.

وی افزود: گربه جنگلی به دام افتاده که بسیار سرحال و البته پرخاشگر بود پس از تحویل به اداره محیط زیست و اطمینان کارشناسان از سلامت کامل به زیستگاه طبیعی خود در پناهگاه حیات وحش ازنا منتقل و در طبیعت رهاسازی شد.

وی بیان کرد: در زمان حاضر قیمت هر عدد شترمرغ نابالغ بر اساس وزن حدود شش الی هفت میلیون ریال است، که تلف شدن ۱۰ عدد شترمرغ خسارت بزرگی برای یک واحد تولیدی صنعتی به شمار می رود.

درویشی گفت: صاحبان این مزرعه درحالیکه می توانستند براحتی گربه جنگلی را در همان روزهای نخست یا پس از به دام افتادن از بین ببرند، روزها صبر کرده و ترجیح دادند موضوع را با اداره محیط زیست در میان بگذارند و با وجود تلف شدن ۱۰ عدد از شترمرغ ها از آسیب رساندن به این گونه با ارزش خودداری کردند.

در این زمینه پرونده ای تشکیل شده تا خسارت وارده به صاحبان مزرعه برآورد و به آنان پرداخت شود.

برچسب‌ها, ,

۱ Comment

  1. sarabnb می‌گه:

    با سلام
    چه خوب بود که نام این انسان منتشر میشد تا شاید عده ای یاد بگیرند. خداوند این آقا را در پناه خود حفظ کند همانطور که او به یک حیوان پناه داد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN