Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-8042

دیده بان حقوق حیوانات: یک خانم ساکن در ام الکُوِین که بیش از ۱۵۰ سگ در یک ویلا دارد با اخطار تخلیه از سوی شهرداری مجبور به جابجایی است.

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات  آنگونه که رسانه های بدخواه گزارش می دهند در بحبوحه این مدت قانونی و با انتشار کمک برای سگهای اماراتی، آمیراه ویلیامز ۴۷ ساله که این پناهگاه حیوانات غیردولتی را با دو نفر دیگر اداره می کند سکوت خود را شکسته و به ایکس پرس گفت: «موضوع این است که زندگی همه این ۱۵۲ سگ در خطر است. در بین آنها، ۱۲ مورد نیازهای خاص دارند. بسیار ضروری است که آنها در شرایط امن باقی بمانند. اما دروغهای بدخواهانه، شایعات نادرست و عناوین منتشر شده بسیاری درباره گروه ما وجود دارند که غیرقابل قبول است. ما در پی راههای قانونی برای مقابله با آنها هستیم.»

جستجو و نجات

ویلیامز گفت یک مائوری (بومی زلاندنو) که برای اولین بار شش سال قبل به امارات متحده عربی آمد، سگها را از چهار سال قبل از مناطق صنعتی، ساحلی و … نجات می داده است.

«ما برای این نجات بطور نزدیک با مقامات مسوول و از جمله پلیس کار می کردیم. علاوه بر این، بیشتر پناهگاههایی که نمی توانند سگها را نگاه دارند آنها را به اینجا می فرستادند. ما بیش از ۴۰۰ سگ را فقط طی امسال نجات دادیم که برای ۲۶۰ مورد از آنها خانه جدید پیدا کرده اند. باقی آنها هنوز با ما هستند.»

او گفت خانه ویلایی که در حال حاضر سگها در آن اقامت دارند با حدود ۱۲ اتاق و محوطه باز وسیع بسیار بزرگ است. او در ماه مارس امسال به آنجا نقل مکان کرده و کارها زمانی که تعداد سگها کمتر بودند خوب پیش می رفت. مشکل از زمانی شروع شد که تعداد زیاد شد و شهرداری شکایتی از همسایه ها دریافت کرد. ویلیامز که در حال پیدا کردن مکانی جدید است تا حیوانات را جابجا کند گفت: «ما نمی خواهیم از ام الکوین خارج بشیم زیرا هیچ پناهگاهی در این امارت برای سگها وجود ندارد. ما باید بتوانیم در کوتاه ترین زمان به جایی نقل مکان کنیم که سه برابر ویلای فعلی باشد.»

به گفته او تمام ۱۵۲ سگی که او دارد، دارای گذرنامه هستند و بطور کامل واکسینه شده اند. «ما اطمینان می دهیم که تمام آنها در سلامت کامل هستند.» این پناهگاه همچنین واحد قرنطینه جداگانه ای دارد که سگ نجات یافته قبل از ملحق شدن به سایر سگها و به محض ورود ارزیابی شده و طبق مقررات مورد معاینه قرار می گیرد.

«ما از سوی اجتماع بسیار مورد حمایت قرار گرفتیم و از این بابت قدردانی می کنیم. تاسف آور است که شایعات نادرست برای بدنام کردن پناهگاه گسترش می یابند.»

۵ Comments

 1. زهره می‌گه:

  کشوری با آن همه ادعا و آن همه ثروت هنوز یک پناهگاه هم برای سگها ندارد. کشوری که برای حیوانات و رفاه آنها تلاش نکند از تمدن و انسانیت دور است.

  • nature می‌گه:

   باز وضعیتشون از سگهای ایران بهتره…
   ایران با اینهمه وسعت و اینهمه ادعا…
   من […] ولی این یک مورد اونا از ما جلوترند…

   • زهره می‌گه:

    متاسفانه ملل دنیا در مسائل مختلف از یکدیگر اثر می پذیرند. با توجه به این که ایران همسایه امارات متحده عربی است هیچ بعید نیست که داستان سگ کشی در ایران بر آنها موثر بوده باشد. اصولا کشورهای مترقی دنیا جدا از استثناها بهترین الگو برای تصویب قوانین حمایت از حیوانات هستند. هرچند کشور ما به جهت تمدن کهن خود از طرفی و به خاطر دین اسلام که به شدت حامی حقوق حیوانات است خود می تواند بهترین الگو از این نظر باشد.

    • nature می‌گه:

     برخلاف تصور عامه کشورهای اروپایی هم چندان با حیوانات دوست نیستند درسته قوانین محکمی دارند برای حمایت از حیوانات در جاهایی که خودشون لازم بدانند اما همین چند سال پیش در خبرها خواندم اگر اشتباه نکنم دانمارک بود یا سوییس به دلیل ازدیاد بیش از حد خرگوش ها طرحی تشویقی اعلام کرده بود که خرگوش ها شکار شوند و از آنها به عنوان سوخت برای زمستان استفاده شود که خیلی وحشیانه است واقعا…
     چند وقت پیش در یاهو دیدم زرافه ای رو که در باغ وحش اضافی بود با شلیک تیر کشتند و تکه تکه کردند و در قفس شیرها انداختند…
     خریداران اصلی لباس و کیف و کفش با پوست حیوانات هم اروپایی هستند… خریداران اصلی اشیایی که از عاج فیل و کرگدن ساخته می شه اروپایی هستند پشت ظاهرا پر زرق و برقشون، مرزهای توحش را درنوردیده اند…

 2. کامبیز بیات می‌گه:

  قابل توجه اونایی که فکر میکنن فقط تو ایران این داستانا هست.باور کنید اگر یکم مسئولین ما به فکر باشن کشور ما میتونه تبدیل بشه به بهشتی برای حیوانات و حتی این خودش میتونه یک تبلیغ مثبت باشه برای جذب گردشگر.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN