Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات:یک مسوول دولتی با بیان مشکلات ناشی از ورود گرازها به نخلستان های جنوبی، درخواست صدور مجوز کشتار گرازها را کرده است.

به گزارش ایرنا حمله گرازهای وحشی که گفته می شود، بیشتر از خاک عراق آمده اند، نخلستان های آبادان و خرمشهر را با مشکل مواجه کرده است.

‘حلیم کوتی’ مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: آبادان و خرمشهر از دیرباز جزو مناطق اولیه و مستعد کشت نخیلات بوده و به دلیل بروز جنگ تحمیلی و اثرات منفی آن بر کشاورزی و محیط زیست منطقه چندین سال است که جمعیت جانور وحشی و خطرناک گراز در این ناحیه افزایش یافته و هر ساله خسارت هنگفتی به پاجوش و نهال های تازه کشت شده و درختان نخل و میوه خرما وارد می کند.
او گفت: این خسارت شامل تغذیه از پاجوش و نهال های جوان تازه غرس شده و نیز تغذیه از پنیرک و میوه نخل های کم ارتفاع و نابودی آنها است.
کوتی برآورد مالی سالانه خسارت ناشی از این امر را افزون بر هشت میلیارد ریال اعلام کرد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: موثرترین روش کنترل این آفت محدود کردن حاشیه نخیلات مجاور مرز با کشور عراق با فنس کشی و اعطای مجوز شکار توسط محیط زیست در طول سال است.
او گفت: به دلیل شتاب تکثیر و تولید مثل گرازها اعطای مجوز شکار برای کنترل جمعیت آن ضرورت دارد.
گرازهای وحشی در بعضی اوقات، بویژه نیمه های شب با ورود به نخیلات و کشت های میانه کاری، خسارت های جبران ناپذیری به باغ داران منطقه وارد می کنند.
برچسب‌ها, ,

۱ Comment

 1. دخو می‌گه:

  هوچی : هوچی . [ هََ / هُو] (ص مرکب ) آنکه عوام را اغوا کند در ظاهر برای منافع آنان و در باطن برای سود خود. (یادداشت مؤلف ).- هوچی بازی ؛ سر و صدای بیهوده به راه انداختن برای سود

  این معنایی است که در لغتنامه دهخدا برای واژه هوچی بیان شده است.

  دیده بان گرامی

  تا ۱۰۰ سال پیش جمعیت گراز این بخش از خوزستان بوسیله شیران آسیایی تعدیل می شد و همین شیرها هم گهگاه هم به انسان و هم به دام اهلی و به خصوص گاومیش حمله می کردند.
  پس از نابودی شیر و به دلیل نبود شکارچی طبیعی جمعیت گراز خوش زاد و ولد به بیش از آستانه برد زیستگاه رسید و به دلیل همه چیز خواری باعث ایجاد خسارت های زیادی به نخلستان ها و زمین های کشاورزی می گردد و به دلیل وسعت منطقه عملا کشیدن فنس و حصار و بکار گیری شوک برقی در فنس ها و ایجاد صدا برای ترساندن ناممکن است.

  حتی در آمریکا هم گرازها و خوک های وحشی شده با وجود فنس و مانع آنقدر به کشتزارها صدمه زده و باعث کاهش جمعیت دیگر گونه های وحشی شده اند که دولت و مردم ناگزیر به کشتن و شکار آنها می باشند.

  خوب

  حالا معنی واقعی هوچی را می شود یکبار دیگر تعریف بفرمایید!؟

  آیا این مسئول دولتی صحبت از شکار تفریحی گرازهایی که هیچ آسیبی به کشتزارها وارد نمی نمایند کرده بود؟

  آیا تحقیق کرده اید که بیمه خسارت های وارد شده را به کشاورزان و باغداران پرداخت نموده است؟

  منتظر پاسخ منطقی شما درباره معنای هوچی و هوچی گری ر اینباره هستم

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN