Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: یک گردشگر فرانسوی که برای عکاسی از مناظر طبیعی «لوس لیانوس» در ونزوئلا به این منطقه رفته بود، با صحنه شکار یک لاک‌پشت توسط یک مار آناکوندا مواجه شد.

به گزارش «فرارو»، آناکوندای سبز آمریکای جنوبی که به عنوان غول‌پیکرترین مار در جهان شناخته شده است، به سختی تلاش می‌کرد که یک لاک‌پشت کوچک را ببلعد اما پس از نیم‌ساعت کلنجار رفتن با طعمه سفت و سخت خود، لاک‌پشت از چنگش فرار کرد.

آناکوندای سبز که تا طول ۸٫۸ متری و وزن ۲۲۷ کیلوگرمی رشد می‌کند و قطر بدنش گاه به ۳۰ سانتیمتر نیز می‌رسد، معمولا از خوک، آهوها، پرندگان، سوسمار و حتی پلنگ تغذیه می‌کند اما این بار نتوانست یک لاک‌پشت کوچک را ببلعد.

این مار غیر سمی معمولا با کمک گرفتن از ماهیچه‌های قدرتمندش شکار را خفه می‌کند و کل بدن شکار را یک‌جا می‌بلعد و پس از آن برای هفته‌ها و گاه ماه‌ها بدون غذا به زندگی خود ادامه می‌دهد.

«ژان میشل لابت» عکاس و گردشگر فرانسوی که شاهد این صحنه بود و سخت مجذوب مقاومت لاک‌پشت شده بود در فرار این حیوان بی‌تاثیر نبوده است.

او در ذیل عکس‌هایی که برای سایت «کترز» فرستاده، نوشته است: «پس از اینکه از نماهای مختلف مبارزه نابرابر را عکاسی کردم، در فرصت مناسب به لاک‌پشت کمک کردم تا از مهلکه فرار کند». شاید به همین خاطر عکسی از فرار لاک‌پشت در میان عکس‌های ارسالی او نیست.

برچسب‌ها,

۴ Comments

 1. اژدرمار می‌گه:

  ای بلبلان خرمای خوش خرام و نغمه خوان طبیعت ایران(البته در جنوب و نه در تهران)

  در دشت های سیلابی و گسترده یانوس ونزوئلا نه آهو وجود دارد و نه خوک وحشی و نه حتی پلنگ.

  در یانوس مهم ترین گیاهخوار کاپی بارا بزرگترین جونده جهان می زید و در بیشه های اطراف پکاری(گراز مانند دنیای جدید)، گوزن دم سفید و جگوار و پوما وجود دارد.

  ای بلبلکان دلفریب

  لطفا یکم دقت کنید
  هر چیزی را که می خوانید و می شنوید در ابتدا قبول نکنید
  فکر
  فکر
  فکر
  ضرری نداره ها!

 2. سعید می‌گه:

  سلام.من از روی کنجکاوی وارد یک مغازه ی پرنده فروشی شدم تا ببینم چه گونه هایی برای فروش گذاشتن,که متوجه شدم سنجاب و میمون هم دارند علاوه بر خرگوش.اگر امکان پیگیری هست و سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری میکند,من میتونم آدرس این به اصطلاح پرنده فروشی را برایتان ارسال کنم جهت پیگیری,چون تا اونجاییکه من میدونم نباید فروش سنجاب و میمون قانونی باشه.این پرنده فروشی در یکی از شهرستانهای استان تهران واقع است.

 3. سعید می‌گه:

  سلام.ببخشید فراموش کردم کبک را بنویسم,کبک هم در پرنده فروشی بود.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN