Subscribe: RSS Twitter

http://media.isna.ir/content/india+loin.jpg/4

دیده بان حقوق حیوانات: کارشناسان محیط زیست هشدار دادند که افزایش جمعیت انسان‌ها تهدید جدی برای شیرهای آفریقایی محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا به همین دلیل مسئولان حیات وحش در آمریکا قانون جدیدی را پیشنهاد کردند که می‌توانند به موجب آن از شیرهای آفریقایی که در هزاران مایلی ساحل آمریکا هستند حمایت کنند.

اگرچه این شیرها بومی آمریکای شمالی نیستند اما سازمان حیات وحش آمریکا اعلام کرده که در صورت تهدید این‌ گونه‌ جانوری، حیات همه‌ حیوانات و جانوران دیگر نیز به خطر خواهد افتاد.

به گزارش ایسنا به نقل از بتاوایرد، رئیس سازمان حیات وحش آمریکا اعلام کرده نسل این شیرها روز به روز در حال کاهش است و باید راهی برای جلوگیری از این روند در نظر گرفته شود.

وی می‌افزاید: در آینده‌ نزدیک حیات این‌ گونه جانوری با این روند به خطر خواهد افتاد.

این مقامات تاکید کردند که این قانون مربوط به باغ وحش‌ها نمی‌شود. کاهش جمعیت این‌ گونه جانوری تنها به دلیل شکار نیست، بلکه افزایش جمعیت انسان‌ها نیز حیات آن‌ها را تهدید می‌کند. بر این اساس آفریقا نیاز دارد تا تمهیدات لازم را برای افزایش ظرفیت زیستگاه‌های طبیعی حیوانات در نظر بگیرد.

در این گزارش تاکید شده که جمعیت در صحرای آفریقا تا سال ۲۰۵۰ دو برابر خواهد شد و نسل این شیرها با ادامه این وضعیت و در صورت بهتر نشدن شرایط زندگیشان و تخریب بیشتر زیستگاه هایشان منقرض خواهند شد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN