Subscribe: RSS Twitter

http://media.isna.ir/content/1413625776290_6666.jpg/4

دیده بان حقوق حیوانات: رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست خرم‎آباد از شکار کبک در این شهرستان خبر داد.

مرادی در گفت‎وگو با ایسنا بیان کرد: در پی گشت و کنترل از سطح مناطق خرم‎آباد توسط نیروهای اجرایی این اداره، در منطقه‎ای موسوم به خرسه‌شهر زاغه به چهار متخلف برخورد کردند که اقدام به شکار غیرمجاز کرده بودند.

وی اضافه‌کرد: متخلفان کبک وحشی را شکار و به شکل ماهرانه در کوله پشتی‎های خود جاسازی و جهت انتقال به خودروهای شخصی جابجا می‎کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست خرم‎آباد ادامه داد: مأموران اجرایی این اداره بدون درگیری و با جلوگیری از هرگونه مقاومت، متخلفان را دستگیر و آنان برای سیر مراحل قانونی به اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان خرم‎آباد منتقل شدند. همچنین صورت جلسه ضمن تنظیم تخلف مراتب، برای سیر قانونی در مراجع قضایی تحویل واحد حقوقی اداره شد.

کامران سپه‎وند، کارشناس حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، گفت: در این مأموریت نیروهای اجرایی اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان خرم‎آباد موفق به کشف و ضبط چهار اسلحه شکاری به همراه فشنگ‎های مربوط و ادوات و تجهیزات شکار از این شکارچیان غیرمجاز شدند.

وی اضافه کرد: متأسفانه این افراد موفق به شکار چندین قطعه کبک وحشی شده بودند که در ازای هر قطعه کبک‌وحشی ۶۰۰ هزار ریال ضرر و زیان وارده از طرف آنان پرداخت شد و ضمن وصول، لایحه حقوقی تنظیم و برای مراحل قانونی به دادسرای شهرستان خرم‎آباد معرفی شدند.

سپه‎وند اظهارکرد: در شش ماهه دوم امسال قصد داریم با افزایش اکیپ‎های گشت و کنترل خود با تخلفات زیست‌محیطی مناطق مقابله جدی کنیم و با اشاره به وسعت، گستردگی و صعب‌العبور بودن مناطق تحت مدیریت این اداره لزوم تلاش شبانه‌روزی برای مقابله با تخلفات زیست‌محیطی در کل مناطق را در دستور کار خود قرار داده‎ایم.

کارشناس حقوقی اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان گفت: با بارش نزولات آسمانی، پرندگان و چهارپایان برای تغذیه به دامنه‎های پایین دست می‎آیند، لذا از کلیه هموطنان درخواست می‎شود که از شکار این گونه‎ها جداً خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست‌محیطی مراتب را با کلیه همکاران ما در سراسر کشور و با شماره تلفن خدماتی ۱۵۴۰-۰۶۶ درمیان گذارند تا دیگر شاهد این‌گونه حوداث تلخ و دلخراش نباشیم.

برچسب‌ها,

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN