Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: یک مار عظیم الجثه از گونه «آناکوندا» که در یک عبادتگاه اهل سنت در شهر «راولپیندی» پاکستان جا خوش کرده بود، توسط ماموران آتش نشانی از محل خارج شد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های پاکستان، این مار که حدود چهارمترطول و بیش از ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد، روز جمعه به یکی از زیارتگاه های اهل سنت معروف به «معبد بابا شاه جیوان» پناه برد و باعث وحشت مردم شد.
پس از تماس مردم با اداره آتش نشانی، ماموران در محل حضور یافتند و پس از گرفتن مار، آن را تحویل مرکز ویژه نگهداری مارها دادند.
بعد از به دام انداختن مار از سوی ماموران آتش نشانی، خادم معبد به شدت با ماموران برخورد کرد و خواستار آزادی مار شد.
خادم معبد گفت این مار سال های زیادی است که اطراف معبد زندگی می کند و تاکنون آزارش به کسی نرسیده است.
برچسب‌ها,

۶ Comments

 1. زهره می‌گه:

  گویا فضای معنوی حاصل از عبادات مردم این مار را تحت تاثیر قرار داده و مانع حمله او به مردم شده است.

  • مارگیر می‌گه:

   خانم عزیز آخر در کدام پژوهش علمی تاثیر فضای معنوی بر خزندگان و بخصوص گونه مارها ثابت شده؟؟؟؟!!!
   لطفا برای فرمایش خودتان دلیل ومدرک محکم بیاورید. تا کی نشر خرافات و اوهام و ورد و جادو

   • زهره می‌گه:

    حیوانات هم روح دارند منتها در مراحل نازل تر تکامل. همانطور که انسان سیر تکاملی را طی می کند همه موجودات در همین مسیر قرار می گیرند. اصولا مراکزی که کانون عبادت و توجه انسان به خداست انرژی های مثبت در آن فضا حاکم است. و انرزی های مثبت می تواند بر حیوانات هم اثر داشته باشد.
    چند سال پیش سگی در مشهد به طرز اعجاب آوری وارد حرم امام رضا شده و در حوالی ضریح خودش را انداخته و حتی شاهدان عینی صدای ناله هایش و خیس شدن مکان حضورش (گریه) را مشاهده نمودند.
    شما می تواند این اتفاق را که چند سال پیش افتاده پیگیری نمایید. باور نمی کردم تا از چند فرد مشهدی شنیدم و باور کردم.
    باور کردم چون معتقدم جمعیتی که به این مکانها می آیند به دلیل خلوص نیت و قلب صاف و دل پاک حداقل در آن لحظات که خدای یگانه را می خوانند می توانند آن فضا را سرشار از انرزی های مثبت و معنویت نمایند به طوری که حتی بر سگ هم اثر می گذارد. این که گفته شده گاه معجزاتی در آنجا اتفاق افتاده فقط به خاطر اثرات دسته جمعی دعاهای انسانهاست که قدرتی ماورایی ایجاد می نماید. چه کسی می تواند ذره ای در قدرت بی انتهای خداوند تردید نماید؟!!!

    • مارگیر می‌گه:

     بله

     در دوران امیر کبیر گاوی از سلاخ خانه تبریز فرار کرد و به بقعه ای بنام بقعه صاحب الامر داخل شد که ناگهان این شایعه میان مردم پخش شد که قصاب به محض پا گذاشتن به درون بقعه مرد و این بقعه نظر کرده است و به همین دلیل تبریز از مالیات باید معاف باشد.
     در این معرکه کنسول بریتانیا در تبریز هم چهل چراغی پیشکش بقعه کرد وتنها اراده آهنین امیر کبیر بود که این شیادی را در نطفه خفه کرد.

     http://www.nasrnews.ir/News/tabid/243/ArticleID/13900/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%85-%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8-%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

     حکایت آن سگ هم به شامورتی بازی های قدیم بی شباهت نیست که رنود پای شتری را سوزانیده و به حرم برده و جانوری که تحمل ایستادن نداشت ناگزیر به نشستن شد و ناگهان بانگ برآمد که:
     شتری به حرم پناه آورده است!

     لطفا همه چیز را با هم قاطی نفرمایید.

     این سلول های خاکستری درون جمجمه انسان برای اندیشیدن و سبک و سنگین کردن است و نباید آنها را دست نخورده به خاک واگذار نمود.

 2. فرهاد می‌گه:

  آناکوندا

  آناکوندا، Eunectes
  طبقه‌بندی علمی
  فرمانرو: جانوران
  شاخه: طنابداران
  رده: خزندگان
  راسته: پولک‌داران
  تیره: اژدرماران
  سرده: Eunectes
  گونه: beniensis

  مار آناکوندا
  آناکوندا (یا بوای آبی) گونه‌ای مار آبزی از خانواده اژدرماران (مارهای بوآ) است که در رودها و مرداب‌های جنگل‌های انبوه آمریکای جنوبی زندگی می‌کند.
  آناکوندا سمی نیست ولی قربانیان خود را با پیچیدن بدن به دور آنها و درهم فشردن می‌کشد. درازای بدن این خزنده بین هشت تا یازده متر است. ازلحاظ وزن سنگین ترین مار جهان است که حدود ۱۷۰ کیلوگرم وزن دارد یعنی ۵۰ کیلوگرم سنگین تر از پایتون.
  مار آناکوندا تنها نمونه از اژدرماران است که بچه می‌زاید.

 3. مارگیر می‌گه:

  ای […]

  آناکوآندا در شمال آمریکای جنوبی در حوزه آمازون واورینوکو و تالاب های ونزوئلا می زید ونه در پاکستان.

  در پاکستان پیتون صخره ای در سند وپنجاب وجود دارد

  تا کی هر خبری را بدون دقت کار می فرمایید؟

  بجای مرده باد و زنده باد بیایید دقت بیشتری بر اخبار نمایید.

  چه کنم؟

  ناگزیرم بار دیگر با مشاهده اینگونه بی دقتی ها […]

  پس….

  بی صبرانه منتظر نخستین بی دقتی شمایانم!!!!!

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN