Subscribe: RSS Twitter

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/08/25/13930825000560_PhotoA.jpg

دیده بان حقوق حیوانات: گروه بین‌المللی خیریه حمایت از حقوق حیوانات در انگلستان به دلیل استفاده کمپانی باربری از خز طبیعی و پوست حیوانات در کلکسیون لباس‌های خود یک کمپین انتقادی جنجالی به راه انداخته است.

سایت مدآنلاین به نقل از ایندیپندنت، نوشت: کمپانی و خانه مد و لباس انگلیسی باربری (Burberry) به شدت زیر آتش انتقادات گروه‌های حمایت از حقوق حیوانات قرار گرفته است. گروه بین‌المللی خیریه حمایت از حقوق حیوانات در انگلستان به دلیل استفاده کمپانی باربری از خز طبیعی و پوست حیوانات در کلکسیون لباس‌های خود یک کمپین انتقادی جنجالی به راه انداخته است.

این کمپین توسط گروه حمایت از حقوق حیوانات، «چهار پنجه» (FOUR PAWS) به راه افتاده است که در بیانیه خود آورده‌اند: «این کمپین برای بالا بردن آگاهی مردم نسبت به وجود مزارع خز در انگلستان و سراسر دنیاست که در این مزارع حیوانات به منظور تامین خز و پوست طبیعی برای صنعت مد و لباس کشته می‌شوند.»

در کانون توجه این کمپین بچه روباهی با نام «کیمی» قرار دارد که اکنون در مزرعه‌ای در فنلاند -منبع تامین خز کمپانی باربری- در حال پروار شدن است و به احتمال زیاد در ماه نوامبر که به ماه «برداشت خز» معروف است، سلاخی خواهد شد.هم‌اکنون بیش از ۱۲۵ هزار امضا اینترنتی و ۳۵ هزار امضای واقعی برای نجات کیمی و حیوانات دیگر توسط این کمپین جمع‌آوری شده است.

مدیر بخش انگلیس کمپین «چهار پنجه»، جولی سندرز (Julie Sanders) می‌گوید: «اگر مردم انگلستان بداند که در پشت صحنه این مزارع خز چه می‌گذرد، حتما شوکه خواهند شد.»

در پاسخ به این انتقادات، کمپانی باربری در بیانیه‌ای گفته است: «رفاه حیواناتی که از خز آنها استفاده می‌شود بسیار با اهمیت است و ما برنامه‌هایی برای بهتر کردن این شرایط و ردیابی حیواناتی که از خز آنها استفاده می‌شود در حال اجرا داریم، ما همکاری نزدیکی با تامین‌کنندگان خز مانند ساگا (SAGA) داریم و در تلاشیم تا استانداردهای حمایت از حیوانات و سیستم‌های نظارتی را بهبود بخشیم.»

البته! تصاویر به دست آمده از این مزارع حکایت دیگری دارد. صنعت تولید خز روباه برای فنلاند بسیار سودآور است و بیش از نیم میلیون روباه در هر سال برای استفاده در صنعت مد و لباس پرورش داده می‌شوند. در سال ۲۰۱۰، فنلاند ۱٫۸ میلیون و چین ۱٫۴ میلیون روباه برای صنعت خز و پوست پرورش داده اند.

صاحبان مزارع خز به طور گسترده‌ای در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به ویژه دانمارک، فنلاند و هلند مشغول فعالیت هستند. راه‌اندازی بیش از شش هزار مزرعه خز با بیش از شصت هزار شغل تمام وقت و درآمد یک و نیم میلیارد دلاری، بهایی است که صرف سلاخی حیوانات بی‌گناه می‌شود.

 

توماس پیتش (Thomas Pietsch) از دست‌اندرکاران این کمپین می‌گوید: «کیمی قلب تپنده مبارزه ماست، او نماینده یکصد میلیون حیوانی است که هر ساله در سراسر جهان به خاطر مد و زیبایی کشته می‌شوند.

برچسب‌ها, , ,

۱ Comment

  1. مهتا می‌گه:

    شرم باد بر کشورهای اسکاندیناوی و چین!

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN