Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان ، یک محموله بزرگ شامل صدها قطعه انواع پرنده را ازیک اتوبوس مسافربری کشف و ضبط نمودند.

در پی عملیات رهگیری یک محموله بزرگ شامل صدها قطعه انواع پرنده ، ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان ،  پس از اطمینان از وجود این پرندگان در داخل یک اتوبوس مسافربری که از آستارا عازم تهران بود، در ایستگاه پلیس راه هفت دغنان رضوانشهر موفق به کشف این محموله شدند.
این محموله که درمحفظه بار اتوبوس جا سازی شده بود وجهت فروش به تهران برده میشد ، شامل ۵۵۰ قطعه سهره طلایی ، ۲ قطعه سهره کوهی ، یک قطعه سهره سرسبز، ۷ قطعه طرقه چکاوک ، یک قطعه چکاوک بال سفید و ده قطعه کبوتر چاهی بود که با هوشیاری مامورین یگان حفاظت محیط زیست گیلان کشف و ضبط  گردید. در این رابطه ۴ نفر  متخلف دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند . قابل ذکر است که پرندگان مذکور از مناطق آستارا بصورت غیر قانونی زنده گیری شده بودند که پس از کشف،  مجددا توسط مامورین یگان حفاظت در زیستگاه طبیعی  خود رها سازی شدند.
جریمه نقدی این محموله برابر قانون شکار و صید بیش از ۰۰۰/۰۰۰/۲۲۰ ریال می باشد .
سهره ها پرندگان عمدتا” دانه خوار بوده که در فصول تولید مثل از حشرات نیز تغذیه نموده و به لحاظ تکاملی دارای قدرت آوازه خوانی هستند . این پرندگاه خود مورد تغذیه پرندگان شکارچی هستند قرار میگیرند و در حرم غذایی از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN