Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: فارس در خبری به نقل از بخشدار زیدون مدعی مرگ ۴۵ گوسفند بر اثر حمله پلنگ به آغل آنها شده است. آنچه مشخص است این است که پلنگ تک شکار و شب شکار است و از همین رو به داشتن مرام مردانه در شکار معروف است اما در این گزارش به کشته شدن ۴۵ گوسفند بر اثر حمله پلنگ اشاره شده در حالی که از رویت پلنگ خبری داده نشده است. در بسیاری از موارد حمله گرگ ها که منجر به کشتار گروهی گله می شود، به پای پلنگ ها نوشته می شود و این مساله در بسیاری از موارد سبب دشمنی افراد بومی با پلنگ ها می شود. حاصل این دشمنی چیزی نیست جز کشته شدن پلنگ ها در هر فرصت ممکن!

در صورتی که این کشتار حاصل حمله پلنگ باشد باید به عنوان یک رخداد نادر و بی سابقه ثبت شود.

به گزارش فارس بخشدار زیدون گفت: ۲ قلاده پلنگ با حمله به آغل گوسفندان روستایی از توابع بخش زیدون باعث تلف شدن ۴۵ رأس گوسفند شدند.

خبرگزاری فارس: پلنگ‌های گرسنه 45 رأس گوسفند را دریدند

آرمین ساعد اظهار کرد: دو قلاده پلنگ با حمله به آغل گوسفندان روستای محروم گنجیگان از توابع بخش زیدون باعث تلف شدن ۴۵ رأس گوسفند شدند.

وی افزود: حمله پلنگ به سکونتگاه روستاییان موجب تلف شدن تعداد زیادی از دام‌های اهلی از جمله بز و گوسفند شده است.

بخشدار زیدون تصریح کرد: همچنین موضوع خسارات وارده توسط پلنگ‌ها به دام‌های اهلی پس از تکمیل پرونده از سوی فرمانداری بهبهان و اداره حفاظت محیط زیست به دامداران زیان‌دیده پیگیری خواهد شد.

ساعد خاطر نشان کرد: به گفته شاهدان محلی، در این حمله که وحشت ساکنان این روستا را به ‌دنبال داشت به کسی آسیب نرسیده است.

وی در پایان گفت: خسارت سنگینی از ناحیه پلنگ به دامداران منطقه وارد شده که تنها راه معیشت آنان نیز دامداری است لذا امیدواریم از سوی مسئولان امر مورد توجه قرار گیرد.

۱ Comment

  1. kiarsh می‌گه:

    با سلام
    تا حالا خیلی در مورد حیوانات وحشی مطالعه کرده ام در هیچ کتابی و نوشته ای نخواندم که پلنگ بیشتر از یک شکار انجام دهد در واقع وقتی حیوان گرسنه باشه شکار انجام میده حتی شیر ها هم که بصورت گروهی شکار میکنن بیشتر از یک شکار انجام نمیدن حالا چرا بعضی ها اصرار دارن که اینجور حملات گرگها را به پلنگ نسبت بدهند خدا فقط میدونه . فیلمی که از تلوزیون پخش شد در مورد حمله پلنگ به گله کسفندان یکی از اهالی لرستان دروغ محض بود .

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN